A pisztácia tápláló gyümölcs, kiváló választás azok számára, akik a kalóriatartalomra is figyelnek. Sajnos elég borsos áron vásárolhatóak meg a boltokban, ezért talán nem is jön majd rosszul az alábbi módszer, amivel otthon is termeszthetünk pisztáciát!
Eleinte Ázsia nyugati részén termesztették, majd Közép-Iránon keresztül eljutott a Földközi országokba. Európában ekkora már nagyon népszerű volt a Római birodalom terjeszkedésének hatására.
Fogjuk a pisztácia magokat, bontsuk meg, majd áztassuk egy pohár vízbe. 24 órán keresztül hagyjuk a vízben, míg jól megszívják magukat, és megduzzadnak, kisimulnak.
Ezután egy kisebb tányérban helyezzünk el egy papírtörőt, tegyük rá az előre beáztatott magokat. Borítsuk be a papírral, és öntsünk rá egy kevés vizet, hogy jól átnedvesedjen. Tegyük az ablakpárkányra, és négy nap múlva látni fogjuk, hogy megjelennek az első csírák. Ha kiszáradna közben a papír, még öntsünk rá egy kevés vizet. Azért is jó, ha több magot teszünk oda, mert nem lehetünk benne biztosak, hogy mindenik ki fog csírázni.
Napról-napra láthatjuk majd, hogy hogyan növekszik, fejlődik a csíra. Ezután készítsünk elő egy kisebb cserepet, töltsük meg tápanyagokban gazdag, laza szerkezetű virágfölddel. Fúrjunk egy lyukat a földbe, majd tegyük bele csírával lefele a növénykét.
A mag a föld felszínén maradjon, és óvatosan takarjuk vissza, nehogy letörjük közben a csírát, majd öntözzük meg. Helyezzük napos helyre, öntözgessük, és élvezzük az üde, friss, zöld növény fejlődését. Két hét múlva, kb. tíz centit fog nőni a fácskánk.