Lehet, hogy eddig nem jól csináltad?!
Amanda Rose pszichológus munkássága során megpróbált fény deríteni arra, hogy mi okozhatja a depressziót. Kutatásai során arra a következtetésre jutott, hogy szoros kapcsolat áll fenn a depresszió, és táplálkozási hiányosságok között.
Saját tapasztalata szerint a poszttraumás depresszió egyik fő okozója a cinkhiány volt. A szakember szerint bizonyos élelmiszerek, mint például a gabonák, hüvelyesek, diófélék és magvak gátolják a cink, vas, és más különböző ásványi anyagok felszívódását.
A hüvelyesek, mint például a bab, borsó, lencse, csicseriborsó, földimogyoró, igen gazdagok tápanyagokban, de számos fontos tápanyagok elnyelnek. A depresszió elkerülése érdekében szükségünk van cinkre, vasra és magnéziumra. Ha étrendünkben hüvelyesek is szerepelnek rendszeresen, akkor gondoskodnunk kell, hogy a fent említett tápanyagokat pótoljuk más módon.
Nem mindegy milyen vízben áztatod a babot főzés előtt!
Sokan az utóbbi időben nem áztatják be a babot, inkább tovább főzik. Pedig… Amanda azt mondja, ha a babot egy éjszakára
60 fokos vízben
áztatjuk, csökken a fitinsav tartalma. Ezzel az egyszerű művelettel több, mint 50%-al növehetjük az ásványi anyagok felszívódását. A fitinsav megköti az ásványi anyagokat a belekben, még mielőtt azok fel tudnának szívódni, így nem tudja megfelelően hasznosítani a szervezet.
A következő módszerrel csökkenthető a hüvelyesek fitinsav tartalma fogyasztás előtt.
Keverjük össze forró vizet, és szűrt vizet, és önts annyit a babra, hogy teljesen ellepje. A műveletet a főzés előtti nap végezd el, és éjszakára helyezd a tálatlangyos helyre.
Egy termoszban tároljk meleg vizet, és amint a bab felszívja az előbb ráöntött mennyiséget, pótold a termoszból.