A bioenergetika szerint az, hogy egy egészségügyi probléma a testünk melyik oldalán mutatkozik meg, szoros összefüggésben van azzal, hogy milyen a kapcsolatunk az édesanyánkkal és édesapánkkal.
Látszólag ez az állítás nem állja meg minden körülmények között a helyét és a jobb megértés és a pontosabb ok meghatározás érdekében a kutatók kifejlesztettek egy új elméletet amely kapcsolatot teremt az úgynevezett genetikai ‘hozomány’ és az adott személy tapasztalatai között.
Egy francia szerző, Annick de Souzenelle, Az emberi test szimbolizmusa című könyvében a genetikai kódok megfejtésével foglalkozik és azzal, hogy ez milyen kapcsolatban van az ember személyes tapasztalataival.
A lélek a fizikai testen keresztül juttatja kifejezésre önmagát
A kínai orvoslás szerint a jobb és bal oldal közötti oszcilláció azzal a ténnyel magyarázható, hogy a nyugat mindig is a lélek, a szellem oldala volt, ahogyan a kelet az itt és most, az aktuális jelené.
A fizikai test és az anyagi valóság nagyon fontos, hiszen a szellem, a lélek ezen keresztül fejezi ki magát. A traumák és betegségek ezen a szinten tudnak kifejeződni.
Hogy jobban megértsük ezt az egészet, nézzünk egy példát
Egy gyermek jobb füle kicsivel nagyobb, mint a másik. Ez már születés előtt így fejlődött ki. Minden, ami az apától való (oktatás, kultúra), az iránt a gyermek nagyobb érdeklődést fog mutatni.
Azonban ha gyulladás alakul ki a születés után a jobb fülén, akkor az az anyai oldallal van kapcsolatban. Ez azt jelenti, hogy nem akarja meghallani azt, amit mondanak neki, mert nem elégedett a hallottakkal.
Kétféle izom-és idegrendszer típus
Az agyi működéstől sem függetlenek a betegségek megjelenései. Elkülöníthetjük a tudatos szinten működő motoros és a tudattalan működésű autonóm idegrendszert. Az egyik révén mozgatjuk például a kezünket, a másik révén dobog például a szívünk.
Ugyanakkor két izomrost típust is megkülönböztetünk, a harántcsíkolt izmot és a simaizmot, (ezen kívül még a szívizmot, ami csak a szívben fordul elő). A harántcsíkolt izmot alapvetően a motoros, míg a simaizmot az autonóm idegrendszer mozgatja.
Hagyjuk, hogy az élet mutassa az utat
A legjobb, ha az egészet a saját életünk szemszögéből kezdjük megvizsgálni és megfigyeljük, hogy velünk mi történik. Ne hagyatkozzunk semmilyen teóriára, hanem hagyjuk, hogy maga az élet mutassa az utat.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!