A porszívózás bizony nem tartozik a legkedveltebb takarítási formák közé, de ezt is muszáj elvégeznünk. Azonban vannak olyan hibák, amelyeket ezzel kapcsolatban elkövetünk.
Egyirányú porszívózás:
Ha szőnyeget porszívózunk, általában csak egy irányban megyünk végig rajta, de ezzel nagy hibát követünk el. Amennyiben mindenhol teljesen meg szeretnénk szabadulni a kosztól, akkor érdemes minden irányban megismételni a porszívózás folyamatát.
Porzsák állapota:
Általában, ha a porzsák félig már megtelt, akkor nem olyan jó a porszívó teljesítménye. Ezért érdemes a porzsákot gyakrabban kiüríteni, ezáltal porszívónk is hatékonyan végezheti dolgát, és nem utolsó sorban a porallergiát is elkerülhetjük.
Porszívózás kapkodva:
Tudnivaló, hogy a porszívózást sokan ki nem állhatják, ezért csak gyorsan túl szeretnének esni ezen a nem kívánatos procedúrán. Azonban ezzel semmit nem érünk el, olyan, mintha nem is vettük volna használatba a porszívót, mert a koszt és a szöszt és még más szennyeződéseket is otthagyunk.
Nehezen elérhető helyek:
A porszívó széles fejével sajnos nem tudunk minden helyre bejutni, például a sarkok és szegélyek is a nehezen elérhető helyek sorába tartoznak. Ha alapos takarítást szeretnénk végezni, akkor érdemes egy kisebb fejet beszereznünk, vagy szimplán a csővel kitakarítani a problémás helyeket.
Szabd személyre a porszívót:
Nem kell, hogy a porszívózás kéz a kézben járjon a derékfájással. Állítsd be a nyelét a magasságodhoz, így majd nem kellesz állandóan lehajolnod. Ha a porszívód szívóereje és teljesítménye állítható, akkor a gép fejének fokozatát is állítsd be, így mindig az adott terület igényeihez mérten tudsz megszabadulni a piszoktól.
Előzzük meg a koszt:
Sokan esnek abba a hibába, hogy csak akkor veszik elő a porszívót, ha már észrevehető a kosz. Azonban egy gyors takarítással sokkal előbb letudhatjuk az egész folyamatot, mintha egy alapos és igazán nehézkes vészhelyzeti megoldás mellett tennénk le a voksunkat.