Kezdőlap ÉRDEKESSÉGEK ELKÉPESZTŐ Szenzáció! Hófehérke élő személy volt, megtalálták a sírját

Szenzáció! Hófehérke élő személy volt, megtalálták a sírját

Hirdetés

Talán nincs senki a világon, aki ne ismerné a Grimm-testvérek Hófehérkéjét. az eredeti mesét még híresebbé tette, amikor a Disney-stúdió rajzfilmet csinált belőle.

Azt azonban nem sokan tudták, hogy a mese alapjául élő személy szolgált: Maria Sophia von Erthal bárónőről mintázhatták Hófehérke alakját.

Hirdetés

A Grimm-testvérek hosszú ideig éltek a Lohr am Maintől mindössze 50 kilométerre lévő Hanau közelében és előszeretettel mintázták alakjaikat olyan személyekről, akik a közelükben éltek, vagy akikről a környezetükben élő emberektől hallottak.

Az 1980-as években egy lohri történész, Karlheinz Bartels számba vette Sophia életének és a Grimm-testvérek meséjének hasonlóságait.

Sophia édesapja, Philipp Christoph von Erthal nemesember volt, aki újraházasodott első felesége halála után. A lány mostohaanyja híres volt zsarnoki természetéről és arról, hogy saját gyermekeit részesítette előnyben.

Lohr az üvegáru és tükörgyártás egyik központja volt. Sophia apjának tulajdonában volt a tükörgyár, és az egyik helyi múzeum ma is büszkén őriz egy Amour propre (önszeretet) feliratú tükröt.

A mesében szerepel egy félelmetes erdő, a Lohr szomszédságában lévő sötét rengeteg hajdanán rablóktól és veszélyes vadállatoktól hemzsegett.

Hófehérke a mesében hét dombon át menekül, mire elér a bányában dolgozó törpék lakhelyére; Lohr határában van egy használaton kívüli bánya, amelyhez hét dombon át lehet eljutni. A bányában egykor dolgoztak törpék és/vagy gyerekek, akik csuklyát viselve védekeztek a lehulló kövek ellen.

Sophia síremlékét eredetileg Bamberg egy régi templomában őrizték, amelyet azonban elbontottak. A mindössze néhány apró fehér csillaggal díszített sírkövet ezután egy kórházban állították ki, amelyet Sophia egyik bátyja alapított.

Amikor az 1970-es években egy új klinikát nyitottak azon a helyen, a sírkövet eltávolították és egy helyi családhoz került, majd nyoma veszett. A közelmúltban került csak elő egy bambergi házból, amelynek új tulajdonosa, aki örökölte az ingatlant, utána nézett a sírkőnek az interneten és amikor rájött annak jelentőségére, a múzeumnak adományozta.

Forrás

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!