Kezdőlap AKTUÁLIS Nők 43+ nyugdíja! Erre készüljön mindenki 2025-ben!

Nők 43+ nyugdíja! Erre készüljön mindenki 2025-ben!

Hirdetés

Az elmúlt időszakban több hírportál is beszámolt arról, hogy a kormány tervezi a nők kedvezményes nyugdíjazási rendszerének módosítását.

A jelenlegi “Nők 40” program helyett egy új, “Nők 43+” elnevezésű rendszert vezetnének be 2025-től, amely szigorúbb feltételekhez kötné a nyugdíjba vonulást.

Hirdetés

A “Nők 40” program jelenlegi szabályai

A “Nők 40” program 2011 óta biztosít lehetőséget arra, hogy a nők életkoruktól függetlenül nyugdíjba vonulhassanak, amennyiben legalább 40 év jogosultsági idővel rendelkeznek. Ebbe a jogosultsági időbe beletartozik a keresőtevékenységgel szerzett szolgálati idő, valamint a gyermeknevelésre tekintettel folyósított ellátások időtartama is.

A Magyar Államkincstár tájékoztatása szerint a 40 év jogosultsági időn belül legalább 32 év keresőtevékenységgel szerzett szolgálati idő szükséges, amely bizonyos esetekben csökkenthető, például több gyermek nevelése esetén. – olvasható az Államkincstár oldalán



A tervezett “Nők 43+” program részletei

A Magyar Nemzet információi szerint a kormány 2025-től tervezi bevezetni a “Nők 43+” programot, amely a jelenlegi 40 év helyett 43 év jogosultsági időhöz kötné a kedvezményes nyugdíjazást. Emellett a szakmunkásképzésben és a felsőoktatásban eltöltött éveket nem számítanák be a jogosultsági időbe, ami különösen hátrányosan érintené a diplomás nőket. – írja a 24.hu

A Pénzügyminisztérium reakciója

A felmerült hírekre reagálva a Pénzügyminisztérium cáfolta a változtatásokról szóló értesüléseket. Közleményükben hangsúlyozták, hogy a nyugdíjrendszer stabil és fenntartható, ezért a következő 10-15 évben nem tervezik annak módosítását, így a “Nők 40” program is változatlan formában marad.

Független nyugdíjszakértők szerint a “Nők 40” program hosszú távú fenntarthatósága kérdéses lehet a demográfiai változások és a nyugdíjrendszer finanszírozási kihívásai miatt. Egyes elemzők javasolják a jogosultsági idő fokozatos emelését vagy a program feltételeinek szigorítását annak érdekében, hogy a rendszer hosszú távon is fenntartható maradjon.



A lehetséges változtatások híre vegyes fogadtatásra talált a közvéleményben. Sokan aggódnak amiatt, hogy a szigorúbb feltételek miatt nehezebbé válhat a nyugdíjba vonulás, különösen azok számára, akik hosszabb ideig tanultak vagy később kezdtek el dolgozni. Mások viszont úgy vélik, hogy a nyugdíjrendszer fenntarthatósága érdekében szükség van bizonyos reformokra.

Bár több forrás is beszámolt a “Nők 40” program esetleges módosításáról és a “Nők 43+” bevezetéséről, a hivatalos kormányzati álláspont szerint jelenleg nincs napirenden ilyen jellegű változtatás. Az érintetteknek érdemes figyelemmel kísérniük a hivatalos közleményeket és tájékoztatásokat a nyugdíjazási feltételek esetleges módosulásával kapcsolatban.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!