Mindenki tudja magáról a biológiai nemét, ám az agy nemét már kevesebben. A tesztoszteron a legfontosabb férfi nemi hormon. A férfi szervezet a tesztoszteront a herékben állítja elő, míg a nők szervezete a petefészekben és a mellékvesékben termel minimális mennyiségű tesztoszteront.
A hozzá kapcsolódó jellemzők az agresszivitás, társadalmi dominancia, a frusztráció érzése, amikor valami nem sikerült, a fizika erő.
Kutatások azt is kiderítették, hogy akik nap mint na versenyhelyzetnek vannak kitéve, mint például a színészek, vagy a sportolók, esetükben sokkal magasabb a tesztoszteronszint. Arra is fény derült, hogy annak függvényében, hogy az anyaméhben mekkora mennyiségű tesztoszteronnak volt kitéve a magzat, az agy annál erősebben fejlődött, és ezzel egy időben megnőtt a mutató- és gyűrűsujj hosszúsága közötti különbség is. Minél magasabb a tesztoszteronszint, annál hosszabb lesz a gyűrűsujj a mutatóujjhoz képest.
Talán nem tudta eddig, de a nők nagy többsége esetében a gyűrűsujj és a mutatóujj hossza hozzávetőlegesen megegyezik, míg a férfiak esetében a gyűrűsujj hosszabb. Amennyiben egy nő esetében mégis hosszabb a gyűrűsujj, azt jelenti, hogy több férfi jellemvonása van, és jobban feltalálja magát az egzakt, műszaki tudományokban, a logikus gondolkodásban, mint sok férfi.
Ha egy nőnek a gyűrűsujja rövidebb, akkor az anyaméhben az ösztrogén dominált. Ez azt jelenti, hogy az átlagosnál több női jellemvonással bír, és inkább a kreatív tevékenységekben, az irodalomban, a társas kapcsolatok könnyed megteremtésében, a művészetekben találja fel jobban magát. Egy másik jellemző, hogy ezen nők esetében magasabb a mellrák kialakulásának kockázata.
Ha a férfiaknak hosszabb a gyűrűsujjuk, sokkal inkább fogékonyabban a logikus gondolkodás, az egzakt tudományok, a logikus gondolkodás, a szervezési dolgok, a fizikai munka iránt. Amennyiben a két ujj hossza megegyezik, vagy a mutatóujj hosszabb, sokkal több a női vonás, és inkább a kreatív tevékenységekben, az irodalomban, a művészetekben, divatban, kommunikációban, gondoskodásban élik ki magukat. Szélsőséges esetekben, amikor a két ujjhossz közti különbség kiugró, előfordulhat hogy homoszexualitás alakul ki.
A tesztoszteron hormon dominanciája mindkét nem esetében a hangszereken való játszás hajlamát erősíti.