Nagyon sok embert gyötör ez a probléma! Igazán kellemetlen tud lenni, amikor az éjszaka közepén arra ébredünk fel, hogy annyira el van zsibbadva a kezünk, és az egész karunk, hogy alig tudjuk megmozdítani.
Mit jelent, ha viszonylag gyakran előfordul ez a probléma?
Ha a kezünket megnyomjuk, ráfekszünk, és hosszabb idei nem áramlik megfelelően a vér benne, akkor zsibbadni, bizseregni kezd.
Mi állhat az éjszakai kézzsibbadás hátterében?
1.Ha sokáig ugyanabban a pozícióban vagyunk
Ez nem csak az alvási szakaszban érvényes, nappal is bármikor ránktörhet a zsibbadás, ha hosszú időn keresztül nem mozdítjuk meg a kezünket. Ez akkor is előfordulhat, ha például valamilyen nyaki sérülés ért, és a kézhez vezető ideg károsodott.
2.Ha megterhelő munkát végzünk
Ha napi rendszerességgel olyan fizikai munkát végzünk, mely megterheli a kart, hátat, csuklót vagy nyakat.
3. Vízvisszatartás
Főleg a várandósság, és a menopauza esetén
4. Vitaminhiány
Leginkább a B12-vitamin hiánya okozhat zsibbadást
5.Bizonyos gyógyszerek
Egyes gyógyszerek rendszeres szedése által bizonyos mellékhatások léphetnek fel, többek közt, a zsibbadás is. Ilyen esetben konzultálni kell azzal az orvossal, aki a gyógyszert felírta.
A felnőtt lakosság közel 3%-a, legalább hetente egyszer panaszkodik éjszakai kézzsibbadásra. Néhány szakember szerint ez egy bizonyos szintig akár normális jelenség is lehet, azonban, ha hosszú időn keresztül fennáll, mindenképp fel kell keresni egy orvost. Az is előfordulhat, hogy a zsibbadás hátterében szorongás, és idegesség áll, ha hosszú időn keresztül nem tudunk lenyugodni, forduljunk szakemberhez, jógázzunk, meditáljunk, relaxáljunk.
Szerző: tudasfaja.com