Kezdőlap AKTUÁLIS MOST KAPTUK! 72 órás túlélőcsomagot kell tartania otthon mindenkinek

MOST KAPTUK! 72 órás túlélőcsomagot kell tartania otthon mindenkinek

Hirdetés

Az Európai Bizottság új, átfogó felkészültségi stratégiával állt elő, amelynek célja az Európai Unió polgárainak felkészítése váratlan válsághelyzetekre, mint például természeti katasztrófák, kibertámadások, vagy geopolitikai feszültségek.

A stratégia egyik legfontosabb eleme, hogy minden EU-s polgár állítson össze egy úgynevezett 72 órás túlélőcsomagot. Hadja Lahbib, az EU válságkezelési biztosa szerint ez a lépés kiemelten fontos, hiszen a koronavírus-járvány első napjai megmutatták, hogy mennyire felkészületlen lehet a lakosság váratlan események esetén.

Hirdetés

A boltok kiürülése és a kialakult pánik is igazolta, hogy tudatos felkészüléssel jelentősen csökkenthető a krízishelyzetek negatív hatása.



Az Európai Bizottság által javasolt 72 órás túlélőcsomag tartalma:

  • Minimum 3 napra elegendő ivóvíz
  • Tartós élelmiszerek
  • Szükséges gyógyszerek
  • Elemlámpa és tartalék elemek
  • Hordozható rádió
  • Elsősegélynyújtó felszerelés
  • Személyes okmányok vízálló tasakban
  • Készpénz
  • Higiéniai termékek

A stratégia további intézkedéseket is tartalmaz. A Bizottság szorgalmazza, hogy a válsághelyzetekre való felkészülés része legyen az iskolai tananyagnak, továbbá évente kerüljön megrendezésre egy EU-szintű “Felkészültségi Nap”.

Emellett tervezik a kritikus fontosságú anyagok és eszközök uniós szintű stratégiai készleteinek bővítését, valamint rendszeres, átfogó gyakorlatokat is tartanának a hatóságok részvételével.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke hangsúlyozta, hogy „az új realitások új szintű felkészültséget követelnek Európában.



Polgárainknak és tagállamainknak is meg kell adni minden eszközt, hogy megelőzzék és gyorsan kezeljék a váratlan helyzeteket.”

A kezdeményezés hátterében a világ növekvő bizonytalansága áll. A gyakrabban előforduló és összetettebb fenyegetések – például kibertámadások, háborús helyzetek vagy természeti katasztrófák – hatékonyabb felkészülést igényelnek.

Az Európai Bizottság ezért a skandináv országokban már bevált gyakorlathoz hasonlóan igyekszik növelni az európai lakosság ellenállóképességét és kríziskezelési képességét.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!