A kávézás az emberek rutinos, mindennapi teendői közé tartozik, mindenkinek meg vannak a szokásai, hogy ki mikor tölti kávézással az idejét.
A kávézás sokak szerint káros, míg mások szerint egészséges hatással van a szervezetre. Ezekről a nézőpontokról és tapasztalatokról már régóta folyik a vita.
kávé a hagyományosan a társasági élet alapvető eleme, de mivel legfontosabbnak tartott hatóanyaga, a koffein a korai gyógyszer vizsgálatok szerint gyorsítja a szívműködést, emeli a vérnyomást, az orvosok általában óvták az embereket a rendszeres kávézástól.
A kávé viszont a legtöbb embert kellemesen élénkíti, sokak számára szellemi frissítőszer, ezért a kutatók is mind többet foglalkoznak a világszerte elterjedő kávéivás élettani hatásaival. Az utóbbi években több olyan tanulmány jelent meg, mely arra utalt, hogy a rendszeres kávézásnak több az előnye, mint a hátránya.
Mit tesz napi 4 csésze kávé?
Az amerikai Dana-Farber Rákintézet nagyszabású tanulmányából az derült ki, hogy ha minden nap megiszunk 4 csésze kávét, azzal jelentősen csökkenthetjük a vastagbélrák kialakulásának kockázatát.
A vizsgálat során közel 1000 embert vettek szemügyre, akik között a kemoterápia és a műtét is szerepelt a kezelésekben.
A Journal of Clinical Oncology című folyóiratban megírt eredmények alapján azoknál volt jelentősen hatásosabb a kezelés, akik napi rendszerességgel 4 csésze kávét fogyasztottak.
Ezeknél az embereknél 42%-kal kevesebb volt az esély a rákra és 33%-kal kevesebb valószínűséggel haltak bele a daganatos megbetegedésekbe.
Az eredmények ellenére viszont Charles Fuchs, a kutatás vezetője mégis figyelmezteti az embereket, hogy aki nem kávézó, az ne kezdjen el kávézni ezért.
Azt nyilatkozta, hogy akit vastagbélrákkal diagnosztizáltak és kávézik, az ne hagyja abba ezt a szokást, aki viszont nem kávézik és azon gondolkodik, hogy elkezdi, az előtte mindenképp konzultáljon orvosával!
Létezik a világon egy ún. Gerson-diéta, aminek a lényege, hogy hogy a koffein – a végbélen át beöntéssel bejuttatva – és a palmitátok (a kávéban található kémiai összetevők) szinergikusan stimulálják és tisztítják a májat és a vért.
Ezt a módszert a mai napig nem sikerült megcáfolnia egy orvosnak sem.
A beöntés miatt a májban csökken a méreganyag, ami miatt lehetőség nyílik ismét arra, hogy a máj újabb méreganyagokat tudjon kiválasztani.
Forrás: otletdivak.com