Kezdőlap AKTUÁLIS Megkongatták a vészharangot – Most jött a hír a nyugdíjasoknak

Megkongatták a vészharangot – Most jött a hír a nyugdíjasoknak

Hirdetés

A nyugdíjba vonulás korhatára lassan, de biztosan kitolódik világszerte.

 

Hirdetés

A hosszabb élettartam, a növekvő megélhetési költségek és a társadalmi védőháló gyengülése olyan tényezők, amelyek megnehezítik a korai nyugdíjazást, és arra kényszerítik az embereket, hogy tovább dolgozzanak.

A változások globális méreteket öltenek, és számos országban már most érzékelhetőek.

Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója szerint a jövőben még nehezebb lesz nyugdíjba vonulni. Az ENSZ előrejelzése szerint 2050-re minden hatodik ember eléri majd a 65 éves kort, ami súlyosbítja a népesség elöregedésének problémáját.

Ez pedig kihívások elé állítja a munkaerőpiacot, hiszen többen hagyják majd el azt, mint ahányan belépnek.



Az elmúlt évtizedekben a nyugdíjkorhatár nem tartotta a lépést az emberek növekvő élettartamával és az egészségügyi valamint a gazdasági környezet változásaival.

Gal Wettstein szerint nem világos, miért vált a 60-as évek közepe a nyugdíjba vonulás standard korhatárává, pedig az emberek jelentősen rövidebb ideig éltek ekkoriban.

Chris Parry hangsúlyozza, hogy az emberek ma már hosszabb ideig élnek és egészségesebbek maradnak idős korukban is, ugyanakkor a kormányzati támogatások nem tudnak lépést tartani egy hosszabb ideig tartó nyugdíjas élet fenntartásával.

Sok embernek nincs elegendő megtakarítása ahhoz, hogy pénzügyileg biztonságban legyen a nyugdíjas éveiben.

Rebecca Sear szerint a generációs vagyontranszfer megváltozott: ma már inkább felfelé irányulnak az erőforrások.



Az embereknek jelentős összeget kellene megtakarítaniuk ahhoz, hogy biztonságban legyenek nyugdíjas korukra, de ez egy olyan céllá vált, amit sokan nem tudnak elérni.

Az előttünk álló kihívásokra tekintettel “a 75 lehet az új 65”, mint ahogy azt a szakértők is sugallják. A megoldások között szerepel az agresszívabb befektetés fiatalabb korban és a munkavégzés folytatása 65 éves kor után is.

Az Egyesült Királyságban már most tervezik a nyugdíjkorhatár 67 vagy akár 68 évre való megemelését.

Összességében a nyugdíjba vonulás korhatárának kitolódása egy globális trend, amelyre az embereknek fel kell készülniük.



A jelenlegi gazdasági és társadalmi környezetben az embereknek fel kell mérniük lehetőségeiket, és szükség esetén alkalmazkodniuk kell a változásokhoz ahhoz, hogy biztonságban tudják megélni nyugdíjas éveiket.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!