Kezdőlap ÉRDEKESSÉGEK ELKÉPESZTŐ Magyarországon is betiltják a nejlonzacskót, visszatér a cekker!

Magyarországon is betiltják a nejlonzacskót, visszatér a cekker!

Hirdetés

Az eldobható műanyag zacskók lassan beterítik az egész világot, és ami a legszomorúbb, és sokan bele sem gondolnak, hogy 200-1000 év alatt bomlanak csak le. Jó lenne, ha mindahányszor eldobunk egy zacskót ez az információ lebegne a szemünk előtt.

Terjedésüket csak úgy lehet megfékezni, ha betiltják őket, így többé nem fordulhat elő, hogy külön zacskót kérünk a piacon a paprikának, hagymának, és paradicsomnak, majd hazatérve, kicsomagolunk, és el is dobjuk őket.

Hirdetés

Az emberek nagy része tudja, hogy mennyire szennyezik a környezetet ezek a zacskók, azonban úgy gondolják, hogy nem az ő 1-2 nejlonzacskójuk hozza el a világvégét.

A baj az, ha sokan így gondolják, akkor sok zacskó fog kallódni a nagyvilágban.

Szerencsére január 1-től törvény által szabályozzák a nejlonzacskók használatát, és a tilalom Magyarországon is érvényben lesz.

„Emelik a nejlonzacskók termékdíját, január 1-jétől betiltják az apró darabokra hulló, de biológiai lebomlásra képtelen nejlont, 2021-től pedig teljesen betiltják a nejlonzacskót”-adta hírül az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Azok a zacskók, amik egészen apró műanyag darabokra bomlanak le, azok általában vékony, de inkább füles zacskók, azok az olcsó szatyrok, amiket a hipermarketekben régen ingyen kaptunk, most már néhány forintért.

A „lebomlóként” hirdetett műanyag zacskók nagy része is ilyen” – folytatta a szakértő.

„Ezek több kárt okoznak a természetben, mint a hagyományos, „nem lebomló” műanyag zacskó, amit legalább újra lehet hasznosítani.

Ezek azok a kis, vékony zacskók, amiket többnyire a zöldséges és a pékárus pultoknál találunk, beletesszük az árut, és amikor otthon kicsomagolunk, rossz esetben rögtön a szemetesbe, jó esetben a szelektív hulladékgyűjtőbe, a pet-palackok mellé kerül. Amit újrahasznosítanak, az nem szennyezi a környezetet, de mivel ezek értéktelenek, leggyakrabban a szemetesben végzik”- mondta a Ripost kérdésére Simon Gergely a Greenpeace vegyianyag szakértője.

Átmenetileg a nejlonzacskók helyett megoldást jelent a papírcsomagolás, és a papírzacskó, de jó lenne, ha visszatérnénk a kosár, cekker, vagy tartós táska alkalmazására.

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!