A méz az egyik legrégebben ismert fiatalító hatású természetes szerünk. Egyes kutatók azt állítják, hogy az alábbi ital receptje még Babilóniából származik. Több mint 4000 évvel ezelőtt bájitalként használták, de jó hatással volt a sebek gyógyítására, étvágytalanságra és a libidót is növelte.
Más feltételezések szerint a mézbor Indiából származik és több mint 6000 éves múltra tekint vissza. A jelenlegi kutatások azt mutatják, hogy egy tökéletes egészségnövelő koktél, hiszen enzimek, vitaminok és természetes hormonok keverékéből áll.
A méz több mint 400, a szervezetünk számára szükséges anyagot tartalmaz, mint például hasznos cukrokat, vitaminokat, ásványi anyagokat és enzimeket. Nagy mennyiségben található benne B-vitamin, és valamivel kevesebb A-, C- és K-vitamin. Tartalmaz káliumot, foszfort, kalciumot, magnéziumot, szelént és jódot is.
Így készítsük a méz italt
Otthon is könnyedén elkészíthetjük, ha betartjuk a pontos adagokat és a szükséges ázási időt. Egy tiszta literes üvegbe tegyünk 8 evőkanál biomézet, és egy fél teáskanál virágport.
Öntsünk fel tiszta vízzel, majd fedjük le hermetikusan, és hagyjuk állni két napig. Naponta rázzuk el 3-4 alkalommal.
Ezután naponta két-három pohárral fogyaszthatunk belőle éhgyomorra.
Serkenti a vérkeringést, normalizálja a hormonális működést, erősíti az immunrendszert. Étvágytalanság esetén étkezések előtt igyunk belőle egy fél pohárral.
Korai menopauza esetén hatvan napig kell fogyasztani egy pohárral étkezés előtt.
Ha a szervezet ásványi anyag vagy vitamin hiányban szenved húsz napon keresztül meg kell inni naponta egy fél literrel belőle.