A magnézium több, mint 300 biokémiai folyamatban vesz részt a szervezetben, ezért nem vitatott, mennyire fontos a rendszeres bevitele. A szív, az agy, az izmok és az idegrendszer számára elsődleges ásványi anyagnak számít.
A testünkben nagyjából 25g magnézium található. Ennek 50-60%- a a csontokban van, a fennmaradó az izomszövetben, a lágy szövetekben és a testfolyadékokban oszlik meg. A szervezet nem állítja elő, ezért azt táplálkozással és kiegészítéssel kell bevinnünk. A napi ajánlott bevitel 300-350 mg.
6 egészségügyi probléma, amelyet a magnézium kiküszöböl:
1# Ízületi gyulladás
Az ízületi gyulladás akkor alakul ki, amikor a csontvégeket borító porcok elkopnak. A magnézium segít erősíteni a csontokat és megvédeni az ízületeket azáltal, hogy az izomszövet funkcióját is helyreállítja.
2# Fibromialgia
Ez egy vázizomszövetet érintő rendellenesség, amely gyakran jár együtt fáradtsággal, emlékezetromlással, alvási nehézséggel és hangulatingadozással. A magnézium bizonyítottan jó hatással van az ezzel az állapottal összefüggő tünetek enyhítésére.
3# Menstruációs görcsök
A magnézium segít szabályozni az egyes hormonok hatásait. Hatékonyan képes csökkenteni a menstruációs fájdalmat és megelőzni a premenstruációs szindróma tüneteit.
4# Migrén
A legtöbb ember, akinek migrénes fejfájása van, egyben magnézium hiányban is szenved. Mivel képes enyhíteni a feszítő érzésen, ezért megelőző jelleggel is alkalmazható a migrén gyakoriságának és intenzitásának csökkentésére.
5# Neuropátiás fájdalom
Többféle idegi eredetű fájdalmat képes enyhíteni, legyen szó diabéteszes neuropátiáról vagy gerincet érintő fájdalmakról.
6# Operáció utáni fájdalom
Egyfajta érzéstelenítő hatással is rendelkezik, mivel segíti az izmok elernyedését operáció előtt közben és után is. Egészségügyi szakemberek intravénásan is adják a betegeknek ilyen esetekben. A fájdalom fokozódását is képes késleltetni.
Ha étrend kiegészítő formájában szednéd, mindig kérd ki szakember tanácsát.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!