A babérlevél nem csak nagyon kellemes illatú, és ízű, de igen egészséges is. Mivel könnyű szaporítani, érdemes a saját babérfa ültetésével próbálkozni otthon. Ha szeretnél egy szép babérfát, mutatjuk, hogy mit kell tenned!
Többféle babér létezik, de, ha szobanövényként szeretnénk meghonosítani, akkor a legjobb, ha a nemes babért választjuk. Nagyon mutatós, maximum 1 méteres kis fácska lesz belőle, és elég dús a levélhozama.
A babérlevél pozitív tulajdonságai:
- nagyon jó rovar-, és bogárriasztó
- természetesen fertőtleníti a szoba levegőjét
- ajánlott epehólyag-gyulladás és arcüreggyulladás esetén
- vérnyomáscsökkentő
- serkenti az emésztés, és az étvágyat
- igen magas a vitamin, és a ásványianyag tartalma
- ajánlott reuma, és cukorbetegség esetén
1.Készíts elő egy cserepet, majd ¾ részig töltsd fel agyagos földdel. A többi részét pedig ültetőföld keverékkel 2:1:1:1 arányban avar, tőzeg, homok keverékével.
2.Áztass egy babér termést (gyümölcsöt) vízbe egy kis időre. Hámozd le a fekete héját, majd mosd meg jól.
3.Zúzz porrá egy aktív széntablettát, majd forgasd meg benne a babért. Ez elősegíti a gyorsabb csírázást.
4.Mélyíts egy 2 cm mély lyukat a földbe, tedd bele a magot, majd öntözd meg szobahőmérsékletű vízzel.
5.Vágj le egy műanyag palackot, majd borítsd az elültetett magra, így egy kisebb melegház képződik a mag köré. Naponta kétszer 10-10 perce csavard le a flakon dugóját, hogy friss levegőt kapjon a mag. Kb. 3 hét múlva látni fogod, hogy csírázik a mag.
A babérfa félárnyékban is elég jól érzi magát, de a legjobb az lenne számára, ha napfényt tudsz biztosítani számára. Óvni kell huzattól, de időközönként természetesen szellőztetni kell azt a helyiséget, ahol a kis babérfa növekszik.
Akkor kell öntözni, amikor azt látod, hogy a föld felső rétege kezd kiszáradni. A már felnőtt babérfát nyugodtan formára metszheted, hogy mutatósabb legyen.