Ha egy kényelmetlen, vagy új cipő feltörte a lábad és a fájdalmas vízhólyagtól már lépni sem bírsz, van egy jó hírünk: nem kell napokat várnod, amíg elmúlik a hólyag, az alábbi trükkökkel felgyorsíthatod a folyamatot!
Dezodorral
Ha a hólyag ellenére mégis kénytelenek vagyunk zárt cipőbe bújtatni a lábunkat, akkor előtte kenjük be dezodorral az érintett testrész körül. Ez segít megelőzni a súrlódást a cipőben, ami tovább ronthatja a helyzetet.
Sebtapasz
Átmeneti megoldás, ami szintén megóvja a dörzsöléstől a hólyagot. Van azonban egy titka ennek: úgy helyezzük fel a tapaszt, hogy a ragadós végei egymáshoz érjenek, a középső, párnázott rész pedig pont a hólyag fölött legyen.
Zöld tea
Mivel a zöld tea gyulladáscsökkentő hatású, így a hólyagot is képes kezelni. Forrásban lévő vízben 3 filteres zöld teát áztassunk fel, majd adjunk hozzá 1 teáskanálnyi szódabikarbónát is. Várjuk meg, amíg kissé kihűl, majd áztassuk benne 30 percen át a hólyagos lábat. Ha a hólyag még nem fakadt ki, akkor áztassuk meleg vízben , aminek hatására a hólyag felpuhul és a gennyes folyadék felszívódik.
Almaecet
Vigyázat, ez csíphet – de megéri a kellemetlenséget. Az almaecet antibakteriális tulajdonságának köszönhetően gátolhatja a kifakadt hólyag elfertőződését. Ha az almaecetes kezelés túl nagy fájdalommal jár, a sebhely tisztítására használjon helyette hidrogén-peroxidot, majd kezelje antibakteriális kenőccsel.
E-vitamin
Az E-vitamin nagyban segíti a bőr helyreállítását: serkenti a bőrsejtek regenerálódását és megelőzi a hegesedést! E-vitaminhoz olaj vagy kenőcs formájában is hozzájuthat, de feltörhet egy E-vitamin-kapszulát is, hogy a benne található folyadékot közvetlenül a hólyagos bőrre kenje.
Ricinusolaj
A ricinusolaj a vízhólyag közismert ellenszere. Hogy mi a teendő vele? Lefekvés előtt kenje be vele az érintett területet, és hagyja, hogy az egész éjszaka kifejthesse a hatását: felszárítja a hólyagokat, és gyorsítja a gyógyulást. Ha fokozni akarja a hatást, a ricinusolajat keverje össze almaecettel.
A legfontosabb kezelési mód azonban mégis az, ha a lehető legtöbbet hagyjuk szellőzni és nem a zárt cipőbe nyomkodjuk bele a fájó lábat.
Szerző: tudasfaja.com