Hirdetés
Közeledik a szilveszter, az új év kezdete, amikor minden házban a lencse illata érződik. Ahány ház, annyi szokás, szokták mondani, de ezekért a lencse főzési titkokért bárki bármit megadna!
Hirdetés
- Adjunk a lencsefőzelékhez egy kis áfonya vagy sárgabarack lekvárt. A pikáns, savanykás ízhez nagyszerűen harmonizál az édeskés lekvár íze. (Foodexpress)
- Ha szárazbabot, lencsét és borsót főzünk, egyáltalán ne sózzuk meg a főző vizet, mert a hüvelyesek a sós vízben nehezen puhulnak meg. Leghamarább a főzés vége felé sózzunk. A babot viszont csak akkor, ha már megpuhult. (Tausz György)
- A lencsefőzelék nagyon finom lesz, ha a már elkészül ételbe reszelt ecetes tormát teszünk.(Rosta Erzsébet)
- Egzotikus ízt kölcsönöz a lencsefőzeléknek, ha azt natúr kókusztejjel és gyenge curryporral ízesítjük.
- A lencsét csak akkor áztassuk, ha nagyon száraz és kemény. Az áztatást 6-10 órával a főzés előtt kezdjük. Nem kell nagyon sok víz, elég, ha épp fedi a szemeket. A fel nem szívott vizet ne használjuk fel a főzéshez, öntsük ki. (Vitalmedia)
- Sokan úgy tartják, hogy a lencsét be kell áztatni főzés előtt. Azonban így ‘ledobja a ruháját’ – azaz kibújik a héjából – és kevésbé lesz esztétikus. Nem kell sokkal tovább főzni áztatás nélkül sem, azonban sokkal gusztusosabb, étvágygerjesztőbb végeredményt kapunk. (Foodexpress)
- Főzési ideje kuktában (forrásától, azaz a sípolástól számítva): 15 perc. (Konyhamester)
- A lencse megtartja eredeti világos színét, ha a főzővízébe egy-két nyers krumplit teszünk.(Rosta Erzsébet)
- A babot, borsót, lencsét átvizsgálás után több vízben mossuk meg, annyi langyos vízben tegyük fel főni, hogy a víz ellepje. (Rosta Erzsébet)
- Régi babot, öreg lencsét, borsót is puhára főzhetünk, ha a szokásosnál jóval tovább áztatjuk be, és a főzővízbe egy kávéskanál szódabikarbónát teszünk. (Rosta Erzsébet)
Hirdetés