A dióhéj, ahogy a többi növényi hulladék, általában a szemetesben landol. Nem is tudjuk, hogy mennyi hasznos dologra lehet felhasználni. Azon kívül, hogy bájos csináld magad díszeket lehet készíteni belőle, sok egyéb esetben is segítségünkre lehet.
Kétszer gondold meg, mielőtt a kukába röpítenéd, mert ezzel a lendülettel akár a komposztra vagy a kályhádba is dobhatod, ezáltal több hasznát veheted. Lássuk, hogy mi mindenre fedezték fel maguknak a találékony elmék!
1# Dióhéj brikett
A többi briketthez hasonlóan ez is egy tömörített tömb, csak éppen az aprított dió héjából készül. Ugyan a fűtőértéke elmarad a társaiétól és több hamu is mard utána, mégis nagyon szuper módja annak, hogy ezt az egyébként kiaknázatlan mezőgazdasági hulladékot újrahasznosítsuk. Ha nálatok is nagy a diófelhasználás és kályhátok is van, mindenképpen őrizd meg a télre, akár szabadon is rádobhatod.
2# Bőrápoló adalék
A zöld dió héját gyakran használják erre a célra. Leőrlik és különböző kozmetikai termékekbe, mint bőrradírok, szappanok, masszázsra használt szerek, teszik bele. Segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől és frissé, üdévé varázsolni a bőrt. Miért is kellene különféle szintetikus szerekhez folyamodni, amikor a természet kifogyhatatlan kincsestár? Ha készítesz házi szappant, te magad is belekeverheted.
3# Macskaalom
Nem csak, hogy természetes alternatíva, de még a szagokat is semlegesíti. Egy speciális eljárással készítik el a dióból az almot. Reméljük, hogy minél hamarabb elterjed ez a fajta termék, így még kevésbé szennyezhetjük majd a környezetet, ha éppen lakásban tartunk cicát.
4# Homokszórás alternatíva
A homokszórást olyan esetekben alkalmazzák, amikor egy fémfelületet akarnak kíméletesen megtisztítani a rozsdától, festékmaradványoktól és egyéb szennyeződésektől. A homokszemcsék a nagy nyomás hatására szemmel nem látható “darabokat” szakítanak le a kezelt anyagról. Ekkor jön a képbe az őrölt dióhéj, amit ugyanilyen hatékonysággal és környezetkímélő módon lehet alkalmazni. Fantasztikus!