Kezdőlap AKTUÁLIS Fontos közleményt adott ki az OTP – Támadás érte a bankot, ez...

Fontos közleményt adott ki az OTP – Támadás érte a bankot, ez lett az ügyfelek számláival

Hirdetés

Az OTP Bank, Magyarország egyik vezető pénzintézete, 2025. április 10-én sajtóközleményt adott ki, melyben bejelentette, hogy nemzetközi mércével is szokatlan méretű túlterheléses támadás (DDoS) érte digitális ügyfélkiszolgálási felületeit.

A támadás következtében a bank mobilalkalmazása, internetbankja és honlapja átmenetileg elérhetetlenné vált. A bank szakemberei és a hatóságok közreműködésével sikerült elhárítani a támadást, és a rendszerek ismét zavartalanul működnek.

Hirdetés

Mi az a DDoS támadás?



A DDoS (Distributed Denial of Service) támadás célja, hogy a támadók túlterheljék a célzott rendszer erőforrásait, ezáltal elérhetetlenné téve azt a felhasználók számára. Ezeket a támadásokat gyakran botnetek segítségével hajtják végre, amelyek fertőzött eszközök hálózatai.

A támadás során a célzott rendszerre irányuló hatalmas mennyiségű forgalom megakadályozza a normál működést, és gyakran vezet szolgáltatáskimaradáshoz.

Az OTP Bank eddigi tapasztalatai

Nem ez az első alkalom, hogy az OTP Bankot DDoS támadás éri.

2023. május 13-án hasonló támadás következtében a bank netbankja és mobilalkalmazása átmenetileg elérhetetlenné vált.

A támadást külföldről indították, és a bank szakemberei gyorsan intézkedtek a helyreállítás érdekében.

A legutóbbi támadás ismét rávilágított a pénzügyi intézmények digitális infrastruktúrájának sebezhetőségére. Bár az OTP Bank gyorsan helyreállította szolgáltatásait, az ilyen incidensek bizalmi válságot okozhatnak az ügyfelek körében. A bankoknak folyamatosan fejleszteniük kell kiberbiztonsági intézkedéseiket, hogy megvédjék ügyfeleik adatait és biztosítsák szolgáltatásaik folyamatosságát.



Ezt tehetik az ügyfelek

Az ügyfelek számára fontos, hogy tisztában legyenek a lehetséges kiberfenyegetésekkel, és megtegyék a szükséges óvintézkedéseket:

Erős Jelszavak Használata: Válasszanak olyan jelszavakat, amelyek kombinálnak nagy- és kisbetűket, számokat és speciális karaktereket.

Kétfaktoros Hitelesítés (2FA) Engedélyezése: Ez extra védelmet nyújt a fiókjukhoz való hozzáféréshez.

Gyanús Tevékenység Figyelése: Rendszeresen ellenőrizzék számlájuk tranzakcióit, és azonnal jelezzék a banknak, ha gyanús tevékenységet észlelnek.



Frissítések Telepítése: Győződjenek meg róla, hogy eszközeik operációs rendszere és alkalmazásai naprakészek, mivel a frissítések gyakran tartalmaznak biztonsági javításokat.

A DDoS támadások komoly kihívást jelentenek a pénzügyi szektor számára, és folyamatos éberséget igényelnek.

Az OTP Bank gyors reakciója és a hatóságokkal való együttműködése példaértékű, de az ügyfeleknek is aktívan részt kell venniük saját pénzügyi biztonságuk megőrzésében.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!