A muskátli gyönyörű és kellemes hangulatot kelt a lakásban a szépséges színeivel. A nyári időszakban az udvart is megszépíti, ha kellőképpen odafigyelünk rá.
Vásárolhatunk különböző tápoldatokat, azonban vannak remek házi módszerek is, amiket érdemes kipróbálni, ha azt szeretnénk, hogy virágozzon a muskátli.
Ha azt szeretnéd, hogy sok virága legyen
Egy csepp jódot cseppents 1 liter vízbe és 50 ml-t önts belőle minden muskátlis cserépbe. Ne önts rá többet, mert az nem tesz jót. Havonta egyszer alkalmazd ezt a módszert és a muskátli több virágot fog hozni, mint valaha.
Gondozd helyesen a muskátlit
Ha megsárgulnak a levelei annak két oka lehet: ha a levelek szélei sárgulnak meg, akkor kevés vizet kapott, ha az egész levél megsárgul és lepotyog, akkor túl sokat öntözted.
Ha a gyökérhez közeli levelek lehullanak, akkor túl kevés a fény.
A nyári időszakban a lakásban tartott muskátlit is érdemes kitenni az udvarra, vagy a teraszra, sokkal több virága lesz. Miután kiteszed előfordulhat, hogy kicsit betegnek fog tűnni, de ne ijed meg, pár nap alatt kivirul
Ha erős napsütés éri, a muskátli leveleinek a színe megváltozik, ez nem gond, olyan mintha “lebarnulna”.
A muskátlit kint tarthatod a szabadban, majdnem télig. Amikor a hőmérséklet +2 fok körüli kint, akkor újra be kell vinni a lakásba, de ne tedd túl meleg helyre. A téli időszakban a muskátli számára a +10 fok körüli hőmérséklet a legjobb.
Ha nem akarod, hogy a téli időben lehullajtsa a virágait, akkor vidd be a lakásba, míg kint is meleg a hőmérséklet és folyamatosan szoktasd hozzá a lakásban lévő hőmérséklethez. Mert ha hirtelen a hidegből a melegbe kerül, akkor általában lehullanak a virágai.