Sokan még mindig abban a hitben vannak, hogy ha kihagyják a reggelit, akkor kevesebb kalóriát fogyasztva képesek lesznek fogyni. Az igazság az, hogy éppen ellenkezőleg, a nap legfontosabb étkezésének elhagyása a hízást segíti és még számos negatív hatással bír.
A reggeli az előttünk álló naphoz szükséges energiával és tápanyagokkal lát el bennünket. A szakértők egyöntetűen egyetértenek abban, hogy fontos minden nap megejteni.
Lássuk, hogy milyen problémákat okoz, ha mégsem tesszük meg!
1 – Energiaszint csökkenés
Az optimális fizikai és szellemi teljesítőképességhez esszenciális egy tápanyagokban gazdag reggeli. Ez nem egy csésze kávét vagy egy energiaitalt és két szem kekszet jelent. Ha alig bírsz ébren maradni nap közben, lehet, hogy ez az oka.
2 – Vércukorszint emelkedés
Ha nem eszel reggelire tápláló ételeket (fehérjével, jó zsírokkal és jó szénhidrátokkal), akkor nagy az esélye, hogy hirtelen megéhezve igyekszel helyettesíteni valami édes itallal és péksüteménnyel, ami az egekbe viszi a vércukrodat. Ez egyrészt hajlamosít a cukorbetegségre, másrészt hamarosan újra megéhezel.
3 – Sokkal éhesebb leszel reggeli nélkül
Lehet, hogy elsőre az az érzésed támad, hogy kevesebb lesz a napi kalóriabeviteled, de a helyzet az, hogy később, egy ebédnél sokkal többet fogsz kívánni és enni, így lényegében még rosszabbul is kijöhetsz belőle.
4 – Érzelmi labilitást okoz
A szükséges tápanyagok hiánya képes érzelmi labilitást kiváltani. Sokkal ingerlékenyebbé válhatsz és a stresszel sem fogsz tudni megküzdeni olyan hatékonyan. Érdemes olyan ételeket bevonni az étkezésedbe, amelyek a szerotonin szintet emelik, mint például a fekete csokoládé, a banán és az avokádó.
5 – Gyengül az immunrendszer
Azok a tápanyagok, amelyeket a reggelivel magadhoz veszel, erősítik az immunrendszered. Ennek értelmében, ha kihagyod a reggelit, azzal az immunitásod is csökken és hajlamosabb leszel különféle fertőző betegségekre.
6 – Emésztőrendszeri problémák
Az emésztés lassulása és székrekedés is lehet a következménye a reggeli kihagyásának. Az is fontos, hogy a reggeli magas rosttartalmú legyen. Ha minden nap finomlisztes pékárukat eszel, akkor a székrekedés kialakulása sem meglepő. Egyél több zöldséget és gyümölcsöt.
7 – Szív-érrendszeri betegségek kockázatának növekedése
A Harvard T.H. Chan Népegészségügyi Iskolán végzett tanulmány szerint azok a férfiak, akik nem reggeliznek, 27%-kal magasabb kockázattal rendelkeznek szívinfarktus vagy egyéb súlyos szívbetegségek kialakulására.
A kutatók megállapították, hogy a reggeli egy megelőző, egészségtudatos gyakorlat is egyben.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!