A szuperképességekkel rendelkező alakok nem csak a filmekben vannak. Néhány hihetetlen szupererő már létezik a világon.
Olyan teremtményeket mutatunk be, amelyek képességei meglepőbbek, viccesebbek, különösebbek, és néha undorítóbbak, mint bármi, amit el tudsz képzelni.
1. Halhatatlan medúza
Ez a medúza egy szabadon úszó kis pacaként kezdi az életét, amit planula-nak hívnak, amely polipok kolóniájává fejlődik, majd ezután lesz belőle medúza. Ha megtámadják, környezeti stressznek van kitéve, vagy egyszerűen megbetegszik vagy öregszik, visszatérhet a polip szakaszba, új polip kolóniát alkotva, ami halhatatlanná teszi.
2. Csupasz földikutya
Ezeknek a rágcsálóknak a bőre nem rendelkezik azzal az anyaggal, amely az emlősökben, fájdalomérzete küld a központi idegrendszernek. Ennek eredményeként a csupasz földikutyák nem éreznek fájdalmat. Szintén ismertek rendkívül magas rák elleni rezisztenciájukról.
3. Medveállatka
Ezek a kis állatok a természet legszívósabb teremtményei, mivel szinte lehetetlen őket megölni. Szuper-extrém körülmények között is megélnek: mint -272 °C és 150 °C közötti hőmérséklet, akár 40 000 kPa nyomás, rendkívül magas sugárzás, a világűr vákuum hatása. Élelmiszerek és víz nélkül több mint 30 évig képesek élni.
4. Szőrös béka
Ez a béka képes eltörni a saját csontjait, hogy karmokat növesszen, amelyek technikailag nem igaz karmok, mert csontból, nem keratinból keletkeznek. Általában minden karom az ujjak belsejében pihen. De ha a béka csapdába kerül vagy támadás éri, akkor a bőrön keresztül késszerű éles karmokat növeszt, megtörve a csontjait. Mint a Rozsomák!
5. Sáskarák
Ez a rákféle nagyon komoly fegyverrel rendelkezik: erős, kalapácsszerű karmokkal, amelyek nem csak rendkívül élesek, hanem felgyorsíthatják 23 m/s sebességre álló helyzetből. A tudósoknak vastag műanyag ketrecekben kell tartaniuk őket, mert nagyobb fajok képesek egy üveg akváriumot átütni.
6. Utánzó polip
Ez a polip képes más helyi fajok leutánzására. Nem csak a bőrszínüket és a textúrájukat képesek megváltoztatni, hogy beilleszkedjenek a környezetükbe, hanem a különböző tárgyak és állatok tipikus viselkedését és alakját is lemásolhatják.
7. Kacsacsőrű emlős
Ez a szokatlan kacsacsőrű, hódfarkú, vidra-lábú állat az egyetlen emlős, aki tojásokat rak az utódok elevenen szülése helyett. Van egy hatodik érzékük – ami lehetővé teszi számukra az elektromos jelek érzékelését. Képesek észlelni és elhelyezni az elektromos mezők különböző szintjeit és mozgásait, és elkerülni a forrásokat, mint például a cápát. Aztán egyszerűen elúszik, mielőtt észreveszik.
8. Criocerinae levélbogár
Ennek a rovarnak a lárvái a leggusztustalanabb módot találták meg, hogy megvédjék magukat: saját ürülékükkel borítják be magukat, hogy elkerüljék, megegyék őket. Micsoda szupererő, igaz?
9. Bolha
Lábaik tökéletesek az ugráshoz. A bolha akár 18 cm magasra és 33 cm távolra is képes elugrani, ami a bolhát az állatok olimpiai ugróbajnokává (a test méretéhez képest) teszi.
10. Lantmadár
Néhány madárról ismert, hogy különböző hangokat képes utánozni, de ez szinte bármilyen hangot képes lemásolni: láncfűrészek, tűzjelzők, kamera redőnyök vagy akár vonatok. Eléggé menő lenne beszélő papagáj helyett!