Kezdőlap EGÉSZSÉG Egyszerű házi fogkrém recept, ami meggyógyítja az ínybetegségeket, a fogszuvasodást és fehéríti...

Egyszerű házi fogkrém recept, ami meggyógyítja az ínybetegségeket, a fogszuvasodást és fehéríti a fogakat!

Hirdetés

A fogmosás rendszeres rutin gyakorlat, amit jobb esetben naponta kétszer elvégzünk és nem tulajdonítunk neki nagyobb figyelmet. Itt a probléma, ugyanis az ipari fogkrémek életünk szerves részét képezik, és közben károsíthatják az egészségünket. Szentelj több figyelmet ennek a kérdésnek.

Tudtad, hogy a boltokban kapható fogkrémek legnagyobb része nagyon is mérgező? A legtöbb, márkában megtalálhatóak olyan káros anyagok, mint a fluorid, glicerin, propilén-glikol, nátrium-lauril-szulfát (SLS) és triklozán.

Hirdetés

A fluorid nagy mennyiségben mérgező hatású anyag, amely felhalmozódva a tobozmirigyben csökkentheti a tanulási képességet és memóriazavart idézhet elő.

Az SLS egy olyan zsíroldó nedvesítő, habképző tisztítószer, amelyet sok tisztálkodási szerbe beletesznek és nyálkahártya irritáló hatással rendelkezik.

A triklozán egy fertőtlenítő hatású szer, amelyet peszticidként vettek nyilvántartásba, de ma már sok termékben felhasználják antimikrobás hatása miatt. Kutatások igazolják, hogy a normális hormonműködést negatívan befolyásolja.

Készítsd el a saját fogkrémedet

Szerencsére van rá lehetőséged és csak pár hozzávalóra lesz szükséged, amelyekkel elkészítheted a saját házi fogkrémedet, amely ugyanúgy segít a fogak és a szájüreg megtisztításában, a szuvasodás megelőzésében és a fogfehérítésben, mint egy bolti fogkrém.

Hozzávalók

  • 3 evőkanál kókuszolaj
  • 3 evőkanál szódabikarbóna
  • 10 csepp tiszta borsmenta illóolaj
  • 1 teáskanál stevia

Elkészítés

Keverd össze jó alaposan a hozzávalókat és tedd egy zárható befőttes üvegbe. Tárold hűvös, helyen.

Előnyök

A borsmenta olaja csökkenti a baktériumok számát és osztódását, amelyek ínygyulladást képesek okozni, ugyanakkor friss leheletet biztosít.

A szódabikarbóna eltávolítja a fogakról a szennyeződéseket és az elszíneződét. Fehérítő hatással rendelkezik.

A kókuszolajnak szintén antibakteriális hatása van és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is bír. A benne található laurinsav az egyik leghatékonyabb baktérium ellenes vegyület. Emellett a kókuszolaj használata csökkenti a plakk képződést is.

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!