A kakukkfüvet leginkább aromaterápiás kezelések során alkalmazzák, azonban nem szabad túlzásba vinni, be kell tartani a pontos adagolást. Antiszeptikus, vizelethajtó, vírusellenes, görcsoldó tulajdonságokkal rendelkezik. Erősíti az immunrendszert, és szabályozza a fehérvérsejtek működését is.
Növeli a kórokozókkal szembeni ellenállást, ajánlott légzőszervi problémákra, hörghurut ellen, de nagyon erős fertőtlenítő, és antibakteriális hatással rendelkezik. Nyár elején könnyen beszerezhetjük kirándulásaink alkalmával, de nyugodtan telepíthetünk belőle a kertünkbe, udvarunkra is. A kis lilás virágos növény nem csak gyógyhatásáról ismert, hanem számos fűszerkeverék tartozéka. Húsok, halak, saláták, fűszerolajok ízesítéséhez ajánlott.
Gyűjtsük belőle minél többet, és szárítsuk meg, hiszen a téli megfázásos, torokfájós időszakban nagyon hatékony gyógytea készíthető majd belőle.
Fertőtlenítő hatása miatt számos betegségtől véd meg, de hatékonyan csökkenti a gyulladást, serkenti a vérkeringést, erősíti az immunrendszert, megszünteti a szájüregi gyulladásokat, és a száraz köhögést is. Ha szárítva egy kis gyógynövényes párnát készítünk belőle, megszabadulhatunk az alvási panaszoktól, csökkenti a depressziós tüneteket, tonizáló hatása van, megszünteti a fáradtságot.
Készítsük depresszió, puffadás, torokfájás, vérszegénység elleni kakukkfű teát!
Hozzávalók:
- 2 teáskanál kakukkfű
- 1 csésze víz
Elkészítés:
Forraljuk fel a vizet, tegyük bele a kakukkfüvet, fedjük le, és hagyjuk 5 percig állni. Majd szűrjük le, és lassan kortyolgassuk el. Közben jó, ha belélegezzük az illatos teagőzt is, hiszen nyugtató hatása van, de jóttesz a légutaknak is. Naponta három csészével fogyaszthatunk belőle.
Szerző: tudasfaja.com