Nem csak a férfiakat, de a nőket is érinti a hajhullás problémája. Ha nem is épp olyan mértékben, de a nőknél már az is elkeserítő, ha dús hajkoronájuk fele annyira csökken. Mi okozhatja a problémát, és mit lehet tenni ellene?
Naponta 80-100 hajszál elvesztése még normálisnak tudható be, de ha ennél több hull ki, és ráadásul az új hajszálak növekedése is elmarad, akkor bizony érdemes foglalkozni a problémával.
1.Hormonális változások
A hormonális problémák számos testi elváltozás okozói lehetnek. Ennek következtében hullhat például a hajunk, kialakulhatnak pattanások, de hirtelen fogyás, vagy hízás is. Ha csökken az ösztrogén hormon szintje a szervezetünkben, akkor az hajhullást is okozhat.
2.Stressz
A mértéktelen és tartós stressz megnöveli a férfi hormonok szintjét a szervezetben, és ennek következtében erős hajhullás, korpásodás, és emésztési problémák alakulhat ki.
3.Veseelégtelenség
Ha nem működik megfelelően a vesénk, könnyen vashiány, és hajhullás alakulhat ki.
4.B12-vitamin hiánya
Ha B12-vitamin hiányunk van, fáradtnak, és energiátlannak érezzük magunk. Sőt, hajhullást is okozhat, ha nincs elegendő B12-vitamin a szervezetünkben. Leginkább a vegetáriánusokat fenyegeti ez a probléma, ugyanis állati eredetű fehérjékben található a B12-vitamin.
5.Pajzsmirigy rendellenesség
A pajzsmirigy többek közt felelős hajunk állapotáért is. Ha túltengés, vagy elégtelenség van a pajzsmirigy működésben, akkor bizony a hajunk is egészségtelen lesz, hullani kezd.
6.Drasztikus fogyás
Ha rövid idő alatt nagyon sokat veszítünk testsúlyunkból, akkor a szervezet megpróbál kompenzálni, és hullani kezd a hajunk is.
Mi tehetünk hajhullás esetén?
- fogyasszunk több fehérjét, legalább 120 gramot reggelire, és ebédre is
- fogyasszunk szénhidrátokat, ez szükséges ahhoz, hogy hajunk dús, és erős legyen (gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiőrlésű gabonákat)
- szedjünk vitamin-, és ásványianyag kiegészítőket (vasat, C-vitamint, B12-vitamint, D3-vitamint, rezet, cinket, szelént, aminosavat) ne kössük túl szorosra a copfunk