Aki még nem evett soha póréhagymát, annak ajánlott minél hamarabb megkóstolnia, hiszen nagyon finom, és egészséges. Úgy néz ki, mint egy óriásira nőtt zöldhagyma, csak kissé édeskésebb, és ízletesebb.
Gyökerét, és leveit egyaránt felhasználhatjuk. Nagyon sok B-, és C-vitamint, vasat, kalciumot, foszfort, magnéziumot, nátriumot, káliumot, mangánt, ként, és szilíciumot tartalmaz.
Pozitív hatásai:
-erősíti az idegrendszert, könnyen emészthető
-vizelethajtó
-hatékonyan kitakarítja a bélrendszert
-fertőtlenítő hatása van
Ajánlott emésztési zavarok, reuma, köszvény, ízületi gyulladás, húgyúti betegségek, veseelégtelenség, és elhízás esetén is.
Nyersen fogyaszthatjuk salátákba keverve, de például alkáli só tartalma miatt a póréhagyma fővőleve három héten keresztül napi 1 litert fogyasztva nagyon hatékonyan megtisztítja a veséket. Külsőleg alkalmazhatjuk tályogok, kelések kezelésére.
Turmixoljuk össze a fehér szárrészét, és a keletkezett pépes masszával borogassuk a problémás területet.
Tyúkszemre, bőrkeményedésre helyezzünk előzőleg, 24 órára almaecetbe áztatott póréhagyma leveleket. Este tegyük rá a tyúkszemre a póréhagymát, és hagyjuk rajta reggelig. Másnap ismételjük meg újra, míg a probléma elmúlik.
Rovarcsípés esetén a póréhagyma levelével dörzsöljük be a viszkető, megpirosodott részt.
A póréhagymát turmixoljuk össze egy kevés joghurttal, és kenegessük be az arcunk vele, hagyjuk egy keveset állni, majd mossuk le. Nyugtatja a bőrt, simává varázsolja, és segít megszabadulni a pattanásoktól is.
Szerző: tudasfaja.com