A pajzsmirigy élettani feladata a pajzsmirigy hormon termelése. A pajzsmirigy hormon szerepet játszik a szervezet anyagcseréjének szabályozásában, a növekedésben, a szexuális működésben, az agyi működésben.
1. Alvászavar
Ha korábban pillanatok alatt álomba szenderültél, és mélyen aludtál, de most egész éjszaka le sem tudod csukni a szemed, akkor ez annak a jele, hogy a pajzsmirigyeid nem működnek, vagyis igazából túlműködnek, hiszen a sok hormon, ami bekerül a véráramba, nem engedi az agyat pihenni.
2. Ok nélküli idegesség
Ha eddig nem fordult veled elő, hogy hirtelen, ok nélkül dühössé, idegessé váltál, akkor ezt szintén a pajzsmirigyek túltengése okozhatja.
3. Elvékonyodó hajszálak
Ha azt tapasztalod, hogy vékonyabbá vált a hajad, semmi tartása nincs, akkor bizony a pajzsmirigyekkel lehet gond.
4. Bélpanaszok
A hasmenés és az irritábilis bél-szindróma okozója a pajzsmirigy túlműködése is lehet, míg a székrekedést alulműködés is kiválthatja.
5. Folyamatos verejtékezés
Amennyiben nem végeztél kemény fizikai munkát, vagy nem tornáztál, de mégis csurog rólad a verejték, lehet, hogy ennek hátterében a pajzsmirigy túltengés áll.
6. Szabálytalan menstruáció
Ha rendszertelenül alakul a havi ciklusod, valószínűleg az is a pajzsmirigy túltengésnek “köszönhető”.
7. Nyakfeszülés
A pajzsmirigy megnagyobbodásának következtében nyomást gyakorol a légcsőre és a nyelőcsőre egyaránt, így nyelési és légzési nehezítettség jelentkezhet. Előfordulhat időszakos rekedtség is.
Szerző: tudasfaja.com