A mandula liszt a legjobb választás lehet azok számára, akik diétáznak, fogyókúráznak, de azok, is fogyaszthatják, akik gluténérzékenyek, vagy cukorbetegek.
A meghámozott mandulából készül a mandula liszt. Ha megőröljük, egy finom, porszerű lisztet kapunk, melyet könnyen felhasználhatunk a hagyományos liszt helyettesítésére, vagy kiegészítésére.
Magas zsírtartalma miatt kissé nehezebb, és sűrűbb, mint a hagyományos liszt. A benne lévő zsírok miatt azonban egyáltalán nem ártalmas, hiszen főként omega6-ot, és omega3-at tartalmaz.
Hogyan használjuk?
Leginkább sütemények, muffinok, kekszek, piték elkészítésére alkalmas. A sütemény textúrája kissé megváltozhat a liszt zsírtartalma miatt, de nem kell megijedni tőle.
Ha mandula lisztet használunk, akkor felére csökkenthetjük a süteményhez szükséges zsiradék mennyiségét. Mivel hiányzik belőle a glutén, a mandulaliszt nem fogja jól összetartani a hozzávalókat, ezért esetleg még használhatunk egy tojást pluszban.
Hogyan készítsünk mandulalisztet?
Szükségünk lesz jól megszáradt mandulára, majd mielőtt nekifognánk a liszt elkészítéséhez, tegyük egy órára a hűtőszekrénybe. Mikor kivettük a hűtőből, tegyük a mandulát konyhai robotgépbe, és addig őröljük, míg lisztszerű masszát kapunk belőle. Nem kell túl sokáig őrölni, mert akkor liszt helyett, mandulavajat kapunk. Egy jól záródó edényben tároljuk a hűtőszekrényben.
Miért jobb a mandulaliszt?
- magas az omega3-, és omega6-zsírsavtartalma
- sok benne az E-, és B-vitamin, a kalcium, a foszfor, a cink, a szelén, a vas, a kálium, a folsav, a fehérje, és a rost
- antioxidáns tartalma miatt védi a szívet, és az érrendszert
- csökkenti a koleszterinszintet, és a vércukorszintet