Kezdőlap EGÉSZSÉG A gyerekorvosok figyelmeztetnek: aranyszabályok a láz elleni küzdelemben – mi megengedett és...

A gyerekorvosok figyelmeztetnek: aranyszabályok a láz elleni küzdelemben – mi megengedett és mit tilos?!

Hirdetés

A gyerekek esetében sokkal nehezebb gyógyítani a betegségeket, főként, amíg még kicsik nem biztos, hogy egészen pontosan ki tudják fejezni, hogy mit is éreznek.

A láz egy jelzés, hogy a szervezet küzd a bacilusokkal, vírusokkal. Nem szabad rögtön lázcsillapító után nyúlnunk, mert akkor megakadályozzuk, hogy a szervezet harcoljon.

Hirdetés

Milyen esetben kell lázcsillapítót használnunk?

Ha a láz eléri a 39,5 fokot, akkor mindenképp lázcsillapítót kell adnunk a gyereknek. A 40 fokos láz nagyon rossz hatással van a szervezetre, dehidratáció, és oxigénhiány léphet fel, mely károsítja a tüdőt, és a szívet is.

Hogyan csillapítsuk a lázat?

A legfontosabb dolog, hogy biztosítsuk a gyerek számára azt a környezetet, ahol megfelelően meg tud szabadulni a láztól.

A szoba legyen 17-20 fokos levegőjű, és a gyereket öltöztessük jól fel, és takarjuk be több vastag pokróccal.

Igyon elegendő folyadékot: minden 1 kg testsúly után 50-100 ml vizet kell inni. Nem kell kétségbeesni a nagy láz esetén, a gyógyszerek, az izzadáshoz megfelelő körülmények, és a folyadékfogyasztás segítségünkre lesz abban, hogy csökkenjen a láz.

A lázcsillapításhoz szükséges gyógyszert sokkal jobb, ha szakemberre bízzuk, főleg, ha nagyon magas lázról van szó. Ne kezeljünk önfejű egy lázas kisgyereket, kérjük szakember tanácsát.

A gyereke, és az idősek esetében súlyos következménye is lehet a magas láznak.

Fehér láz

Egy lázas gyerek bőre nagyon forró, és pirosas, rózsaszínes színű. Ebben az esetben nyugodtabbak lehetünk, hiszen azt jelenti, hogy a szervezet, és a hőleadás megfelelően működik.

Ha azonban a láz mellé sápadtság, élettelen bőrszín, hideg tapintás is társul, akkor jobb, ha orvoshoz fordulunk ugyanis érgörcskor jelentkezhetnek ezek a tünetek.

Okozhatja folyadékhiány, idegrendszer károsodás, és alacsony vérnyomás is. Rázogassuk meg egy kicsit a kezeket, és a lábakat, míg visszatér a rózsaszínes arcpír.

Ha 2-3 órán belül nem csökken a láz, akkor azonnal forduljunk szakemberhez.

Lázcsillapítás természetesen

A legtöbb esetben a gyerek magától, gyógyszerek nélkül is könnye helyrejön.

Éppen ezért jó, ha nem gyógyszerekkel, hanem természetes lázcsillapítással, és folyadékpótlással próbálkozunk. A kisgyerekek számára a víz mellett tejet is adjunk, hiszen ez fontos számukra. A mézes, kakaóvajas, propoliszos méz nagyon egészséges lehet a legyengült immunrendszer számára.

Tíz csepp 10%-os propoliszt cseppentsünk a tejbe, majd adjunk hozzá egy teáskanál kakaóvajat, és ezt adjuk a gyereknek. Serkenti az általános erőnlétet, támogatja az immunrendszer munkáját, és hatékonyan szembeszáll a vírusokkal.

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!