Bizonyos népek konyhájában nagyon közkedveltek a fűszeres ételek. A mexikói, thai, indiai konyhában például napi rendszerességgel számtalan ízletes, és gyógyhatású fűszert használnak. Mi magyarok a piros paprikánkkal, a borssal, és sóval bizony nagyon elmaradunk mellettünk. Ha egészségesebben szeretnénk élni, használjunk minél több fűszert.
Nézzük, milyen pozitív hatással rendelkezik a csípős paprika, és a fűszeres ételek!
1.Hosszú élet titka
-egy Kínában végzett tanulmány alapján kimutatták, hogy a fűszerek hozzájárulnak ahhoz, hogy jóval hosszabb, és egészségesebb életet élhessünk. A csípős ételek mintegy 14%-al csökkentik az elhalálozás kockázatát.
2.Hangulatfokozó
-elősegítik a szerotonin termelődést, ezért hatásukra sokkal vidámabbak, kiegyensúlyozottabbak lehetünk. Csökkentik a stressz, és a depresszió tüneteit.
3.Testsúlycsökkentő
-serkentik az anyagcserét, és megszüntetik az ételek utáni sóvárgást. A pirospaprika nagy hatóerővel indítja be a kalóriaégetést, és közben csökkenti az étvágyat is.
4.Gyomorproblémák ellen
-a fűszeres ételek jó hatással vannak a gyomor nyálkahártyájára, segítik megelőzni a gyomorsav túltengést, és a fekély kialakulását. A paprikában található kapszacin elpusztítja a gyomorban, és a bélrendszerben élősködő baktériumokat.
5.Orrmelléküreg problémák
-a fűszeres ételek megtisztítják az ormelléküregeket. A csípős paprika igen gazdag A-vitaminban, ezért erősíti az immunrendszert, és a nyálkahártyát is.
6.Szív-és érrendszeri betegségek
-csökkentik a koleszterinszintet, a magas vérnyomást, javítják a vérkeringést, de segítségükkel a cukorbetegség is megelőzhető
7.Rákellenes tulajdonságok
-a csípős paprika kapszacin tartalma miatt az egyik leghatékonyabb antioxidáns, és rákkellenes fűszernövény.
Szerző: tudasfaja.com