Kezdőlap EGÉSZSÉG A borsmenta gyomorégést, a bodza hányást, hasmenést okoz és ez még nem...

A borsmenta gyomorégést, a bodza hányást, hasmenést okoz és ez még nem minden! 10 gyógynövény és nem ismert mellékhatásai!

Hirdetés

A gyógynövények áldásos hatásai mindenki számára ismertek, azt azonban csak nagyon kevesen – vagy egyáltalán nem- tudják az emberek, hogy vannak káros mellékhatásai is bizonyos növényeknek, amikről mindenképp tudnunk kell!

 

Hirdetés

A természet patikája számos olyan csodaszert rejt, mely képes enyhíteni a fejfájást, a hasi görcsöket, gyógyítani a sebeket, égési sérüléseket, javítani a memóriát, a szellemi és fizikai teljesítőképességet, valamint a hangulatot.

Mindezt pedig mellékhatások nélkül – legalábbis a közhiedelem szerint. Az egészséged érdekében azonban jó, ha tudod, hogy még a legnépszerűbb gyógynövények sem csodaszerek, sőt, néhányuk akár súlyos mellékhatásokat is okozhat!

Emésztésserkentő, karcsúsító és ártalmas: borsmenta

A borsmenta az egyik legnépszerűbb gyógynövény azok között, akik fogyni és karcsúsodni vágynak, ugyanis segít az emésztőrendszeri problémák esetén, teája ugyanakkor karcsúsít, sőt, láz és görcsök esetén is jótékony hatású.
Görcsoldó hatása ugyanakkor a mellékhatása is, hiszen ellazíthatja a gyomorszájat, ami növeli a gyomorégés kockázatát.

Ha egyébként is gyakran szenvedsz a sav visszaáramlásától, csak ritkán, különös körültekintéssel alkalmazd a borsmentát. Epekő okozta fájdalom esetén szintén tanácsos óvatosan bánni vele, sőt, érdemes kikérni az orvos véleményét is.


Vitalizál, fokozza a vágyat, de veszélyes is lehet: ginseng

A koreai ginsenget már évezredek óta használják Kínában, mára pedig világszerte közkedveltté vált vitalizáló, vágyfokozó hatása miatt, valamint azért, mert javítja a fizikai és mentális erőnlétet, segít leküzdeni a stresszt és a fáradtságot. A ginseng azonban ugyanannyira árthat, mint amennyire használ. Erősen stimulálja a szervezetet, emiatt a szívbetegségben, magas vérnyomásban vagy szorongásos betegségben szenvedőknek tanácsos kikérniük orvosuk véleményét, mielőtt használni kezdenék.

Emellett még egészséges szervezet esetén is okozhat álmatlanságot, idegességet, hasmenést és magas vérnyomást, nők esetében pedig a változókor után menstruációs vérzést. Legfőképpen pedig arra érdemes ügyelned a használatakor, hogy mellette ne fogyassz túl sok koffeint, vagy más, serkentő hatású szert.

Nyugtató, mégis álmatlanságot és idegességet okoz: macskagyökér

A macskagyökér közismert nyugtató, lazító hatásáról, nem véletlenül használják nyugtatók alapanyagául. Egyaránt alkalmazható alvási zavarok, valamint a gyomor és a bélrendszer idegi eredetű panaszai esetén.
Tanácsos azonban óvatosan bánni a macskagyökérrel, például használata mellett tartózkodni kell az alkoholfogyasztástól.



Alvásjavító és hangulatfokozó szerekkel együtt se használd, hiszen a macskagyökér felerősítheti ezen szerek hatását. Hirtelen fellépő szívdobogásérzés, idegesség, fejfájás és álmatlanság esetén jobb felhagyni a használatával, terhesség és szoptatás alatt pedig mindenképpen tanácsos tartózkodni tőle.

Gyulladásra, idegesség ellen, de csak óvatosan: orbáncfű

Az orbáncfűből készült tea igen közkedvelt, illetve gyakran alkalmazott szer idegesség és alvászavarok ellen, de használják bőrgyulladás, valamint különböző sebek kezelésére, sőt, gyomorfekély, epe- és vesebántalmak esetén is.
Mégis tanácsos óvatosan bánni vele, az orbáncfű ugyanis fényérzékenységet is okozhat. Emellett sok gyógyszerrel képes kölcsönhatásba lépni, többek között fogamzásgátlókkal, vényköteles antidepresszánsokkal, alkohollal, sőt, még néhány vény nélkül kapható nátha elleni készítménnyel is.


Plusz 6 gyógynövény, amellyel bánj óvatosan!

  • Bodza – magvai, kérge, levelei és éretlen gyümölcse hányást, hasmenést okozhat.
  • Csalán – enyhe émelygést és bőrirritációt válthat ki.
  • Fahéj – ellazíthatja a méh izomzatát, ezért terhesség alatt nem javasolt.
  • Rozmaring – nagy adagban heves menstruációs vérzést válthat ki.
  • Torma – gyomorfekély, pajzsmirigy- és vesebetegség esetén kerülni kell.
  • Zellermag – vesebetegség esetén óvatosan bánj vele, főként, ha vízhajtó hatású szert szedsz, mert a zellermag is rendelkezik ilyen hatással.
Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!