Kezdőlap EGÉSZSÉG Ha neked is szokott ilyen lenni a nyelved, nagyon figyelj!

Ha neked is szokott ilyen lenni a nyelved, nagyon figyelj!

Hirdetés

A testünkben zajló élettani folyamatok salakanyagai nem csak a vizelettel, széklettel és verejtékkel távoznak, hanem a nyelvünkön lerakódott lepedékkel is. Ha rendszeresen eltávolítjuk ezt a képződményt, azzal könnyebben tisztán tarthatjuk a nyelvünket.

 

Hirdetés

A nyelv tisztasága javítja az ízlelőbimbók érzékenységét, frissíti a leheletet, ugyanakkor megakadályozza a fogszuvasodás, plakkok és ínybetegségek megjelenését.

Miért lesz fehér a nyelv?

A fehér nyelv betegségek jele lehet. A lerakódás helyzetétől függően meghatározhatjuk, hogy mely szerveket érinti a probléma.

A nyelv eleje és csúcsa: légzőszervi megbetegedések, szívproblémák

A középső rész: gyomor, belek

A nyelv oldala: máj a bal szélen, hasnyálmirigy jobbon



A nyelv gyöke: vesék

Természetes módszerek a tisztításra

1. Fokhagyma

Általános berögződés, hogy a fokhagyma a rossz lehelet okozója, pedig valójában csak fokhagyma szagot eredményez, ami múlandó. A fokhagyma baktériumellenes hatású, így segít elpusztítani a szájüregben lévő, megtelepedett kórokozókat is.

2. Aloe vera

Az Aloe gyulladáscsökkentő és gyógyító tulajdonságokkal rendelkezik. A kórokozók ellen érdemes egy evőkanál aloe vera gélt bevenni a szájba, öblögetni vele 1-2 percig majd langyos vízzel öblíteni. Naponta többször is megismételhető.




3. Só

Az egyik legjobb segítség, ha nyelvtisztításról van szó. A csiszoló hatású sókristályok eltávolítják a szennyeződést és az elhalt hámsejteket. Hints egy kevés sót a nyelvedre, majd egy fogkefével, enyhe nyomással dörzsöld alaposan végig, ezután öblíts. Végezd ezt naponta kétszer.

4. Kurkuma

A kurkuma nem csak fűszer, hanem kiváló alternatívája a száj fertőtlenítő készítményeknek. Keverj össze kurkumát és citromlevet, hogy pépet kaphass. Dörzsöld a pasztát a nyelveden 2 percig, majd öblítsd ki alaposan.

5. Házi gyógynövényes szájvíz



Keverj össze egy evőkanál kamillát, mentát és zsályát és öntsd le 4 csésze forrásban lévő vízzel. Várd meg, amíg kihűl, majd tegyél bele egy evőkanál sót. Öblögess vele naponta, miután fogat mostál és a nyelvedet is ledörzsölted.

Mit kerülj?

Ne dohányozz

A dohányzás kiválthatja a nyelv szemölcseinek gyulladását. Így elhalt hámsejtek halmozódhatnak fel, ami ideális környezetet nyújt a kórokozók megtelepedésére és szaporodására. A cigarettafüst emellett olyan káros anyagokat tartalmaz, amelyek ártanak a szájnyálkahártyának.

Ne igyál alkoholt



Az alkohol egyszerre kétféle módon hat a nyelvre: előidézheti a szemölcsök gyulladását és dehidratálja a testet, ami kedvez a lepedék kialakulásának.

Mire figyelj oda?

Igyál több vizet

A víz az alapvető élettani folyamatok számára elsődleges szükséglet, így a tisztuláshoz, méregtelenítéshez is. A kiszáradás és a szájszárazság segíti a lepedék kialakulását a nyelven. Ennek megelőzésére igyál rendszeresen vizet. Figyelembe véve a fizikai aktivitásodat és az időjárást, mindig legyen nálad egy üveg víz, ha nem tartózkodsz otthon.

Szájhigiéné

A gondos szájhigiéné csökkenti a baktériumok megtelepedését a szájüregben. A legjobb szájápolási gyakorlat a legalább reggeli-esti fogmosás, nyelvtisztítás, fogselyem használat és fertőtlenítő szájvíz használata.

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!