Az emberek nagyrésze ülő munkát végez, ez azt jelenti, hogy van, aki naponta akár 8 óránál is többet ül. Óriási kockázata van az egészségünkre nézve, ha ilyen sokat ülünk, ráadásul kényelmetlenül, helytelen testtartásban. Naponta legalább 30 percet kell mozognunk!
Milyen következményekkel járhat az ülőmunka?
1.Hátfájás
Nem találták még fel azt a széket, és azt a munkaeszközt, ami egy idő után ne lenne kényelmetlen. A hátfájás az ülőmunka egyik leggyakoribb következménye.
2.Álmatlanság
Ülés közben-még, ha stresszes munkát is végzünk-, a test állandó nyugalmi pozícióban van, gyakorlatilag olyan, mintha aludna. Ezért, amikor ott lenne az idő, nehezen tudunk elaludni.
3.Szexuális problémák
Ez a veszély leginkább az ülő munkát végző férfiakat fenyegeti, éppen ezért nem át munka után ellátogatni a konditerembe. Aki nem mozog eleget annál romlik a vérkeringés, erekciós-, és prosztata problémák léphetnek fel.
4.Szorongás
Aki szorongással, vagy depresszióval küzd, minden nap mozogjon, sétáljon legalább fél órát. Ilyenkor endorfin szabadul fel, és csökken a szorongás.
5.Idő előtti öregedés
Aki naponta 10 órát ül, és keveset mozog, annak a sejtjei hamarabb öregednek. Az öregedésért felelős telomer DNS-ek az ülő életmód során megrövidülnek, így, aki nem mozog naponta legalább 30 percet, annál hamarabb beindul az öregedési folyamat.
6.Emésztőrendszeri problémák
Ha nem mozgunk rendszeresen, lelassul az anyagcserénk, és ez emésztőrendszeri problémák kialakulásához vezet. Étkezés után nem ajánlott rögtön leülni, vagy lefeküdni, mert gyomorégés, gyomorfekély, vagy magas vérnyomás alakulhat ki.
7.Elhízás
Ha egész nap egy székben ülünk, a szervezetünk nem éget elegendő kalóriát. Több kalóriát viszünk be, mint amennyit elhasználunk, lelassul az anyagcsere, és ez elhízáshoz vezet.