A fokhagyma szósz az egyik legegészségesebb ízesítő, használhatjuk húsok, halak mellé, de napjainkban már a pizzán is előkelő helyet foglal el. Mi nagyon imádjuk, de sajnos fogyasztása korlátozásokhoz kötött: erőteljes illata miatt nem lehet bármikor enni.
Az alábbiakban Ovidiu Bojor ajánlásában megtudhatjuk, hogy mi mindenre jó a fokhagyma szósz azon túl, hogy fenséges ízt kölcsönöz az ételeinknek.
Annak érdekében, hogy rendben legyen az emésztésünk, és megszabaduljunk a bélférgektől hetente háromszor kell fogyasztani fokhagymaszószt.
Így készítsük el a fokhagymaszószt!
Szedjünk cikkekre egy fej fokhagymát, sózzuk meg teáskanálnyi sóval majd tegyünk rá egy teáskanál mézet.
Turmixgépen addig passzírozzuk, míg egy krémes, pépes masszát kapunk belőle. Ezután adjunk hozzá egy evőkanál olívaolajat, kavarjuk jól el, majd a legvégén jöhet még bele 1 evőkanál balzsamecet.
Ezt a keveréket elsősorban ételek ízesítésére szokták használni, de a szakember ajánlásában azok is nyugodtan fogyaszthatják, akik emésztési problémákkal, gyomorhuruttal, vagy nyálkahártya problémákkal küzdenek.
A fokhagyma pozitív hatásai:
- vízhajtó hatása van
- felgyorsítja az anyagcserét
- segíti a zsírok távozását
- hozzájárul a szervezet méregtelenítéséhez
- szabályozza a vércukorszintet
- allicin tartalma miatt csökkenti a rossz koleszterinszintet, és az inzulint
- baktérium, vírus-, és gombaölő hatása van
- lábgomba, és herpesz kezelésére is ajánlott
- a fokhagyma leve hatékony rovarcsípés esetén is
- erősíti az immunrendszert, ezáltal megelőzhetjük számos betegség kialakulását
- szabályozza a vércukorszintet
- ha a fokhagyma friss levét, olívaolajjal, és szegfűszeggel elkeverve bemasszírozzuk a fejbőrünk, mérsékelhetjük a hajhullást