Annak érdekében, hogy megőrizzük egészségünket, és elősegítsük a megfelelő fejlődést, testünknek nyugalomra van szüksége, ezért jó, ha tudod, hogy mennyi idő elegendő ahhoz, hogy a tested pihenjen és aludjon.
Következőkben elmondjuk, hogy hány óra alvásra van szüksége a testednek ahhoz, hogy megőrizhesd fizikai és mentális egészséged és elegendő energiád legyen a nap folyamán.
Az alváshiány minden egyes ember számára gondot okoz.
A fizikai fáradtság nem az egyetlen probléma, amit a kevés alvás okozhat. Megnövekedett étvágyhoz, gondolkodási nehézségekhez, döntési képtelenséghez és a koncentráció komoly romlásához vezet
A szív egészségét veszélyeztetheti, ha kevesebb, mint 5 órát alszunk. A cukorbetegség, az elhízás és a súlygyarapodás előfordulásának esélye nagyobb, ha kevesebb, mint 7 órát alszunk. Tehát az első dolog, amit meg kell tenned, hogy átgondolod, hány órát szoktál rendszeresen alvással tölteni. Légy tudatában annak, hogy mennyire van valójában szükséged!
Az életkorok szerint a következő mennyiségű alvásra van szüksége egy személynek:
Újszülöttek (0-3 hónap): 14-17 óra.
Csecsemők (4-11 hónap): 12-15 óra.
Kisgyermekek (1-2 év): 11-14 óra.
Óvodások (3-5 év): 10-13 óra.
Iskolások (6-13 éves korig): 9-11 óra.
Tinédzserek (14-17): 8-10 óra.
Fiatalok (18-25 évesek): 7-9 óra.
Felnőttek (26-64 évesek): 7-9 óra.
Idősek (65 év felett): 7-8 óra.
Az alvászavar fő okai a következők lehetnek:
Stressz: A kortizol, amelyet úgy is neveznek, hogy “stressz hormon” a stressz hatására szabadul fel a szervezetben. A kortizol magas szintje gátolhatja a nyugodt alvást.
Technológia: A jó alvás érdekében a szervezetben melatonin szabadul fel. Az agy azonban nem képes a szükséges melatonin mennyiséget kibocsátani, ha túlzott mennyiségű technológiai eszközökből származó fénnyel vagyunk körülvéve.
Ha eddig nem sikerült ennyit aludnod, akkor érdemes lesz olyan szokásokat kreálnod magadnak, melyek megengedik számodra a pihenést. Természetes altató az olvasás, keresztrejtvényezés és a levendula illó párologtatása lefekvéskor. Motivációként, az alábbiakban felsorolunk néhány nyomós okot arra, amiért érdemes ezt a dolgot nagyon komolyan venned:
– depresszió: akik ebben a betegségben szenvednek, azok vagy túl keveset alszanak, vagy túl sokat. A végletek sajnos csak rossz hatással vannak a depresszióra.