A gránátalma növénye is szép dísznövény, de a késő ősszel megérő gyümölcse az, ami hihetetlen sok mítoszt és legendát szült. Most egy különleges cikkben mutatja be a gránátalma valódi gyógyhatását, felhasználási lehetőségeit, melyek nagyon pozitív hatással vannak az emberi szervezetre.
A gránátalma pozitív tulajdonságai
1. Aktiválja a hormonokat
A gránátalmában található olajok tökéletesen alkalmasak arra, hogy helyreállítsák a szervezet hormonháztartását. Éppen ezért ajánlatos a gránátalma fogyasztása, különösen fájdalmas menstruáció, fejfájás, vagy menopauza esetén.
2. Természetes inzulin
A gránátalmafa termése egyike azon kevés édességeknek, aminek fogyasztása nem csak, hogy megengedettek a cukorbetegek számára, hanem erősen ajánlott is. Naponta négyszer fél teáskanál gránátalmalé fogyasztása étkezés előtt jelentősen csökkenti a vércukor szintjét.
3. Emeli a hemoglobin szintet a szervezetben
A gránátalma régóta ismert a vérszegénység elleni természetes küzdelem egyik eszközeként. Az anémiában szenvedőknek elegendő naponta háromszor fél pohár higított gránátalmalé elfogyasztása étkezés előtt két hónapon keresztül.
4. Száj és torokfertőtlenítő hatású
Torokgyulladás, garatgyulladás, valamint szájnyálkahártya-gyulladás esetén hasznos öblögetni a szájüreget és a torkunkat gránátalma lével, illetve a gránátalma héjából készült vizes lével. A gránátalmában található cserző anyagok csökkentik a fájdalmat, míg a természetes sav megszünteti a fertőzést.
5. Csökkenti a vérnyomást
A gránátalma magja valóságos csodaszerek a hipertóniás betegek számára, hiszen anélkül csökkenti a szerveztünk vérnyomását, hogy közben mellékhatásokat okozna. A gránátalma belsejében található hártya szárírás után teába adva segíti az idegrendszer megnyugtatását, a szorongás leküzdésében, továbbá biztosítja a nyugodt éjszakai alvást.
6. Tökéletes kozmetikai szer
A kissé megpirított majd összetört gránátalmahéjból készített vajas vagy olívaolajos maszk kiváló gyógymód azok számára, akik arcbőre zsíros, mitesszeres, pattanásos. A gránátalma héjából készült porral hatékonyan kezelhetjük az égési sérüléseket, a vágási sérüléseket, vagy a karcok okozta sebeket.
7. Csökkenti a gyulladás hatásait
A gránátalma héjából készült főzet kiválóan használható a gyulladás csökkentésére, legyen szó vese-, máj-, fül, ízület-, vagy akár nemi szerveket érintő gyulladásról. A főzet elkészítéséhez két teáskanálnyi összetört gránátalma-héjat öntsünk fel egy pohárnyi forró vízzel, majd forraljuk vízfürdőben 30 percen keresztül, szűrjük át, nyomkodjuk ki, végül hígítsuk fel forró vízzel. Naponta 2-3 alkalommal fogyasszunk 50ml-t 30 perccel az étkezés előtt.
8. Csökkenti a radioaktív sugárzást
Azok étkezésének elengedhetetlen részét kell képezze a gránátalmából készül lé, akik radioaktív izotópokkal dolgoznak, vagy nagy sugárzású zónában él.
9. Erős féreghajtó hatású
Az érett gránátalma kérge sokféle alkaloidot (pelletierineket) tartalmaz, melyek jó féregűző hatásúak.
A férgektől való sikeres megszabadulás érdekében 4-5 dkg összetört gránátalmahéjat áztassunk be 4 dl vízbe hat órára, majd lassú tűzön forraljuk addig, amíg a víz fele el nem párolog. A kihűlt főzetet szűrjük le, majd kis adagokban egy óra alatt fogyasszuk el. utána vegyünk be hashajtót, majd 4-5 óra múlva végezzünk el beöntést.
10. Hasmenés esetén is alkalmazható
Mivel a gránátalma gyümölcse és héja adsztringens hatású, ezért kiválóan alkalmazható hasmenés, vastagbélgyulladás, enterocolitis kezelésére. Felnőttek számára ajánlott naponta háromszor szárított gránátalma-port bevenni étkezés után, gyermekek részére elegendő frissen préselt, higított gránátalmalevet adni.
Ha fertőzéses hasmenésről van szó, a gránátalmában található polifenolok segítenek a kórokozók és bacilusok szaporodásának megakadályozásában.
A gránátalma Földünk egyik leghasznosabb gyümölcse, mely már az ókor óta ismert, de a bibliában is találhatunk utalásokat a gránátalmára. Most már te is tudod, hogy hogyan és mire lehet hasznosítani a természet eme csodás ajándékát.