Már gyerekként megtanuljuk, hogy a tévézés rossz a szemnek és nem szabad gyengén megvilágított szobában olvasni, ugye? Most leleplezzük a leggyakrabban ismételt tévhiteket, amit néha még az orvosoktól is hallhatunk.
1. A terhesség nem 9 hónapig tart
Tény, hogy az egészséges terhesség 9-9,5 hónapig tarthat. A kutatások azt is kimutatták, hogy az egészséges terhességek hossza akár 5 hetes eltéréseket is mutathat.
2. Az influenza elleni oltás nem fertőz meg influenzával
Annak ellenére, hogy teste lázzal reagál a vakcinára, ez nem jelenti azt, hogy az oltóanyag miatt megfertőződtél influenzával. A vakcina olyan halott vírust tartalmaz, amely nem tud feléledni és betegséget sem képes okozni.
3. Az agysejtek helyreállíthatóak
Hosszú ideig az emberek azt hitték, hogy a felnőtt agysejteket nem lehet helyreállítani. Ez azonban nem igaz. Valójában van egy folyamat, amelyet “neurogenezisnek” neveznek, és amely új idegsejteket termel a hippocampusban. Ez az agy azon része, amely felelős a tanulásért, a hosszú távú emlékezetért és az érzelmekért.
4. A rosszul megvilágított helyen való olvasás nem tesz rosszat a szemünknek
Csakúgy, mint a tévénézés, a gyengén megvilágított szobában olvasva nem vezet a látás romlásához. Természetesen észreveheted, hogy a szemed elfáradt az olvasástól, de hosszú távon ez nem vezet komoly problémákhoz a látással kapcsolatban.
5. A bőr nem lesz tisztább, ha sok vizet iszunk
Természetesen kellő mennyiségű vizet kell fogyasztani minden nap, de maga a víz nem mulasztja el a pattanásokat. A jól hidratált bőr gyorsabban regenerálódik, de nem szabad azt remélnie, hogy csökkentheti az akne mennyiségét, ha több pohár vizet iszunk.
6. Az éjszakai nasik nem befolyásolják a testsúlyt
A hűtőszekrény éjszakai látogatását gyakran kötik az elhízáshoz, ám nem az okozza ez elhízást, hogy mikor eszünk, hanem az, hogy mit. Emellett nagyon komoly befolyásoló tényező a testmozgás hiánya.
7. A fogzás nem okoz lázat
Sok szülő úgy gondolja, hogy normális, ha a gyermeknek magas a láza, amikor jön a foga, de ez téves. Igen, a fogzás járhat lázzal, az első alkalommal, de ha 38°C-os a baba testhőmérséklete, azt valamilyen betegség is okozhatja.
8. Keresztbe tett lábakkal ülni rendben van
A kutatások nem bizonyítják, hogy a keresztes lábbal való ülés idegi károsodást okozna. Ez nem okozhat véráramlási gondokat, mivel a pózt gyakran váltogatjuk. Aki viszont hajlamosabb a vérrögök kialakulására, az rendszeresen végezzen testmozgást, ha ülő munkát folytat vagy hosszabb távon ül egy helyben.
9. A rossz lehelet nem feltétlen jele valamilyen mögöttes betegségnek
Az idő nagy részében a rossz leheletet fogászati problémák okozzák (fogak, fogíny, étrend). Előfordulhat, hogy bizonyos szervek problémájának jele a rossz lehelet, de nem ez az egyetlen ok, tehát ne pánikolj és ne keress olyan betegségeket, amik lehet, hogy nem is állnak fenn.
10. A futás nem okoz térdfájdalmakat
A futás nem okozhat térdfájdalmakat, ha jól csinálod. Ne fuss mezítláb, mindig válassz kényelmes cipőt és számolj az edzettséged fokával. Kezdőknek nem szabad heti 3-4 alkalomnál többször futniuk.
11. Lehet nézni a tv-t közelről
Ha közelről nézed a képernyőt, nem fog fájni a szemed, akkor sem ha fáradt vagy. A felnőttekkel ellentétben a gyerekeknek nincs gondjuk a közelre történő összpontosítással. Talán ezért szeretik a rajzfilmeket olyan közelről nézni, mert egyszerűen nem fáradnak el benne.
12. Lehet fagylaltot enni betegen is
Sokan nem esznek fagylaltot, ha betegek, azonban az nem fog rontani az állapoton. Sőt néha még enyhítheti is például a torokfájdalmakat. Könnyen fogyasztható kalóriákat is adhat azokban az esetekben, amikor nincs étvágyad, de szükséged lenne az energiára a gyógyuláshoz.
14. A lábköröm gomba gyógyítható
A lábköröm gombásodásának kezelése valóban nehéz lehet, de az nem igaz, hogy nem gyógyítható. Mindössze annyit kell tenned, hogy a legjobb gombaellenes szert alkalmazod rajta. Van is egy erre a célra alkalmazható recept:
Az 1 rész ecetet 2 rész vízzel keverje össze, majd az érintett lábat áztasd a keverékben naponta 20 percig. Egy hét elteltével látni fogod a változást.