A zord, nyirkos, hűvös, szeles novembernek van néhány nagyon szerethető sajátossága. Ilyen például egy erőt adó gyömölcstea, egy csésze forró kakaó, vagy gyertyák melengető fénye. Mert ugye a novemberrel beköszönt a gyertyagyújtogatós szezon is.
Egy átdidergett, utálatos nap végén nekem az egyik legmegnyugtatóbb dolog gyertyát gyújtani, s kicsit megpihenni melengető fényénél. Ilyenkor végre kikapcsol a lüktető, rohanó külvilág, s minden olyan nyugodt, harmonikus. Illatgyertyákkal fokozható az élmény, s nem is kell messzire menni, ha magunk készítenénk el.
A konyhában szuper alapanyagok várnak rátok. A gyertyakészítésnél nem kell feltétlenül hosszas kutyulgatásra, öntögetésre gondolni. Sok egyszerű, és biztonságos módszer van arra, hogy egyedi illatgyertyákra tégy szert.
Tipp:
A régi gyertyacsonkokat, maradékokat érdemes eltenni, ezeket később felolvaszthatjuk, s önthetünk belőle újra gyertyát. Kanócnak 100% pamut alapú zsinórt használjuk (a műszál kormozni fog!).
Narancshéj
Ha a tartalmát kikanalazzuk, az ép narancshéj remek gyertyatartóvá válhat. Teamécsest is helyezhetünk bele (figyeljünk rá, hogy a narancshéj pereme ne legyen túl magasan, mert meggyulladhat), de olvasztott viasszal is feltölthetjük.
Kávébab
Nagyon mutatós, látványos megoldás, a kivitelezés pedig néhány pillanat. Egy üveg- vagy kerámiapohárkába helyezzük a teamécsest egy maréknyi kávébabra. Néhány csepp illóolajjal fokozhatjuk a hatást. Kellemes fény- és illatjáték…
Citromhéj
A narancshéjhoz hasonló megoldás, a kettő együtt pedig maga a tökély.
Sütőtök
Ha nem sütjük, hanem mondjuk krémlevest készítünk, akkor a tökhúst ki is kaparhatjuk a héjból, így az egészben megmarad. A héjat feltöltjük olvasztott viasszal, s kész a szuper tökgyertya. Nagyobb méretben készítve erkélyre, teraszra, ablakba is helyezhető.