Dalszöveg
Szeretni valakit valamiért
Ne tudja senki, ne értse senki, hogy m’ért
Szeretni valakit valamiért
Ezer életen és ezer bajon át
Szeretni valakit valamiért
Akkor is, hogyha nem lehet, hogyha fáj
Szeretni valakit valamiértFenn az ég s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van, felejts el minden
háborútEsik a hó és szemembe fúj a szél
Szeretni valakit valamiért
Ég a gyertya ég, el ne aludjék
Szeretni valakit valamiért
Ezer életen és ezer bajon át
Szeretni valakit valamiért
Akkor is, hogyha nem lehet, hogyha fáj
Szeretni valakit valamiért
Fenn az ég s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van felejts el minden
háborút
Fenn az ég, s lenn a Föld
Álmodunk s felébredünk
Minden út körbe fut
Béke van felejts el minden
háborút
Bódi László Az egykori Szovjetunió területén, a ma Ukrajnához tartozó Ungváron született 1965. május 3.-án. Egy éves korában költözött a cslaád Magyarországra, Kisvárdára, ahol zenei általános iskolába járt, megtanult zongorázni, a középiskolában pedig már zenekart alapított. A cipőfűző nevet kapta az együttes, az alapítóra pedig ezek után letörölhetetlenül ráragadt a Cipő becenév is.
Nyíregyházán öt évig játszott a Cipőfűző, aztán Bódi Lászlót egy időre a sorkatonai szolgálat elszakította attól, amit a legjobban szeretett csinálni, vagyis a zenéléstől. A Cipőfűző együttes csak hosszú évekkel később állt össze újra, egy koncert kedvéért, Kisvárdán, természetesen Cipővel az élen: 2010 januárjában, mikor az eredeti Cipőfűző 30 éves lett volna.
Cipő ugyanis 18 évesen elhagyta Kisvárdát és Budapestre költözött, ahol konzervatóriumi előkészítőkre járt, a Zeneakadémiára azonban nem iratkozott be végül.
1990 február 23-án megalapította a Republicot, amely az ország legtöbbet koncertező zenekarává nőtte ki magát egyedi, a rockon kívül számos más műfajt ötvöző, hihetetlen népszerűvé lett muzsikájukkal.
A zenekar egy kis halat választott „cégérül”, az embléma választása nem véletlen: a banda a halak jegyében kelt életre.
Első nagylemezük az Indul a Mandula! volt. Cipő 240 dalt szerzett a zenekarnak. A Republic számos hazai zenei díjat bezsebelt, így egyebek mellett a Magyar Rádió EMERTON díját, a MAHASZ Aranyzsiráfját kétszer is, voltak az év rockegyütese 1992-ben, de megkapták az Artisjus Huszka Jenő díját, vagy 2008-ban a Gyere közelebb, menekülj el című dalukért a Fonogram Az év dala díját. 2010-ben minden addiginál nagyobb megtiszteltetés érte a zenekart: a zenei életben eltöltött 20 évnyi kiemelkedő tevékenységükért Cipő és a zenekar többi tagja is megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét. 37 albumuk, számtalan népszerű slágert adott a magyar zenei életnek, a zenekedvelőknek.
BETEGSÉGE ÉS HALÁLA : (
Cipő 2008-óta küszködött szívproblémákkal, illetve akkor lett rosszul egy koncert alkalmával, ahonnan rohammentő vitte kórházba. Akkor szívizomgyengeséget, egy kisebb infarktust és előrehaladott koszorúér-betegséget állapított meg nála orvosa. A zenész szívébe akkor egy sztentet, azaz egy fémhálót ültettek be.
Cipő úgy tűnik, nem tudott megbirkózni a súlyos betegséggel. Néhány hete, február 15-én rosszul lett, újra kellett éleszteni. Azóta feküdt kómában az egyik budapesti kórház intenzív osztályán. A kómából nem ébredt fel többé, március 11-én ment el végleg közülünk.
Bódi László után 14 esztendős ikerlányai, Petra és Réka maradtak árván feleségével, Zsuzsannával.
Republic-Díjak:
1991 Magyar Rádió EMERTON díj
1992 Popgála – Az év rockegyüttese
1993 MAHASZ Aranyzsiráf – Az év rocklemeze
1995 MAHASZ Aranyzsiráf – Az év rocklemeze
1996 Radio Picture Show díj
1996 Griff Gentleman`s díj
1996 Best of Local
1997 ARTISJUS – HUSZKA JENŐ díj
2008 Fonogram – Az év dala díj (Gyere közelebb, menekülj el)
2010 A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje