Az eper amellett, hogy a család egyik kedvenc nyár eleji gyümölcse, nagyon egészséges is, hiszen tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal, baktériumellenes és gyulladáscsökkentő anyagokat is tartalmaz.
Ahhoz, hogy gazdag epertermésünk legyen, most mutatunk 5 nagyszerű módszert.
1. Ültessük felfüggesztett vályúba az epreket
Ennek az az előnye, hogy nem kell lehajoljunk azért, hogy kigyomláljuk az epreket, hanem állva, könnyedén megtisztíthatjuk a talajt. Arra figyeljünk, hogy az epertöveket 15 cm-es távolságra ültessük egymástól, rendszeresen öntözzük, és félig napos helyre tegyük, mert a sok napfény nem tesz jót a gyümölcsnek.
2. Ültessük műanyag hordóba az epreket
Ha megvan a műanyag hordó, akkor fúrjunk lyukakat rajta, amelyek átmérője 7 cm kell legyen, egymástól 25 cm-re helyezkedjenek el. A sorok közötti távolság pedig 30 cm legyen. A hordó aljára tegyünk 5 cm vastag kavicságyat, majd a hordó közepébe állítsuk bele egy 7-10 cm széles, műanyag csövet, amelyet korábban kilyukasztottunk, ugyanis ezen keresztül zajlik majd az öntözés.
Ezután töltsük meg termőfölddel a hordót, majd a kis lyukakba ültessük el az eper palántákat, a végén pedig a műanyag csövön keresztül öntsünk vizet a hordóba.
3. Ültessük fapiramisba az epreket
Ehhez szükségünk van a képen látható, fából készült szerkezetre, amelyeket fel kell tölteni termőfölddel, majd azokba kell elhelyezni az epertöveket.
4. Ültessük műanyag csőbe az epreket
Ugyanaz a módszer, mint a hordó esetében. Egy 15-20 cm csőbe fúrjunk lyukakat, annak közepébe helyezzünk el 1,5 cm átmérőjű kisebb csövet, amelybe a vizet kell beletölteni, majd mehet bele a termőföld, és a lyukakba az eper. Az egész csövet végül érdemes egy nagyobb virágcserépbe helyezni, és rögzíteni.
5. Ültessük virágcserépbe az epreket
Egy 30 cm mély virágcserép aljára tegyünk kavicsréteget, majd töltsük meg termőfölddel, és máris mehetnek bele az eprek, amelyeket 2 naponta locsolni kell.