A ricinusolaj egy rendkívül hatékony készítmény, amely számos rendellenességre, betegségre gyógyírként hat.
Az olajat elsősorban Indiában alkalmazzák, hiszen az olajban található ricinolsav szinte csodákra képes, mivel elpusztítja a vírusokat, baktériumokat, érzéstelenítő hatása van, és enyhíti a hát, isiász és ízületi fájdalmakat.
De ez nem minden, hiszen megszünteti a krónikus székrekedést, hidratálja a bőrt, táplálja a hajat és annak növekedését.
Meg kell említeni még azt is, hogy erősíti az immunrendszert, elmulasztja a pattanásokat, fertőtleníti a sebeket, enyhíti a rovarcsípések okozta viszkető érzést.
Mivel csökkenti a gyulladásokat, ezért kiemelten hatásos azoknak, akik ízületi problémákkal küzdenek.
Hogyan alkalmazzuk?
Csak annyi a dolgunk, hogy a fájós területet kenjük be egy nap akár többször is, egészen addig, amíg enyhülnek a panaszok.
Mi is az az ízületi gyulladás?
Az ízületi gyulladás (reumatoid artritisz) az egyik leggyakrabban előforduló autoimmun betegség. A betegség nőknél gyakrabban előfordul, többnyire 35-55 éves kor között diagnosztizálják, de bármely életkorban előfordulhat. Általában több ízületre szimmetrikusan terjed ki, de más szervek (vese, tüdő) is érintettek lehetnek. A progresszív betegség mozgáskorlátozottságot okoz, amely miatt jelentősen romlik az érintettek életminősége. Az ízületi gyulladás kialakulásakor még dolgozó betegek 60-70%-a a betegség 5. évére munkaképtelenné válik. Az ízületi gyulladás nemcsak a beteg életminőségét, de élettartamát is befolyásolhatja: nőknél átlagosan 10, férfiaknál 4 évvel rövidíti meg a várható élettartamot.
A reumatoid artritiszt kiváltó okok nem teljesen feltártak, de a kialakulásban genetikai és környezeti tényezőknek egyaránt szerepe lehet. A betegség többnyire előzmények nélkül, lassan alakul ki. Feltételezik, hogy ritkábban fertőzések (pl. Epstein-Barr vírus), trauma (térdet ért ütés), szülés utáni hormonális változások vagy nagy lelki megrázkódtatás is összefügghet a betegség megjelenésével.
Meg kell említeni, hogy léteznek más gyulladásos eredetű ízületi betegségek is (pl. Bechterew-kór, reumás láz, infekciózus artritisz), ám ezek terápiájában a házi gyógymódoknak nincs helye. A köszvény terápiájában a “házi tanácsok” leginkább az étrendre és életmódra (alkohol kerülése, alacsony purin tartalmú ételek fogyasztása) vonatkozhatnak.
Sötét karikák ellen
-a szem alatti sötét karikák jelenléte hatékonyan csökkenthető a ricinusolaj segítségével. Megszünteti a táskásodást, nyugtatja a szemet, és közben gyöngéden ápolja is a bőrt. Használjuk az éjszakai krém helyett.
Fájdalomcsillapításra
-ízületi és fájdalmak, és rándulások ellen nagyon hatékony lehet. Fogjunk egy darab rongyot, áztassuk ricinusolajba, majd borítsuk be vele a fájdalmas területet. Borítsuk be egy fólia pakolással, majd tegyünk rá egy melegvizes palackot. Rövid időn belül érezni fogjuk, hogy a fájdalom csökken, majd elmúlik.
Bőrápoló
-a száraz bőr legjobb ellenszere a ricinusolaj. Rendszeres használata által ápolt, és tápanyagokban gazdag lesz a bőrünk, sőt az öregedési foltoktól, bőrelszíneződésektől is megszabadulhatunk. Keverjük egy kevés jojoba, vagy kókuszolajjal, és minden este masszírozzuk bele az arcbőrünkbe.
Töredezett hajra
-egy héten egyszer masszírozzuk be a töredezett hajvégeket ricinusolajjal. Nagyon hatásos!
Ajakápoló
-repedezett, és kiszáradt ajkakra nagyon hatásos lehet a ricinusolaj. Naponta kétszer kenjük be az ajkainkat, és rövid időn belül érezni fogjuk a hatást.
Szempilla hosszabbító
-aki dúsabb szempillákról álmodik, naponta 1-2 alkalommal kenegesse a szempilláját ricinusolajjal. Hagyjuk rajta egy éjszakán át, majd reggel mossuk le. Dús, fényes, és sokkal hosszabb lesz az olaj hatására.
Repedezett sarkakra
-a fájó, repedezett, kisebesedett sarkakat kenjük be egy vastag rétegben ricinusolajjal, húzzunk rá egy vékony zoknit, és maradjunk így reggelig. Másnap mossuk le. Napi rendszerességgel ismételjük meg a műveletet.