Hirdetés
A fagyok beállta előtt gondoskodni kell a muskátlik téli szállásáról. Ahány fajta muskátli, annyi féle módon történik a teleltetésük.
Hirdetés
Nekem három fajta muskátlim van (volt), melyeket a következő módon teleltettem.
Futó muskátlik PELARGONIUM PELTATUM
Tiroli muskátli
Borostyánlevelű, vagy félfutó muskátli
Nekem ezek a muskátlik tetszenek a legjobban, de sajnos őket csak ládában tudom megbízhatóan átteleltetni, ráadásul a dugványok is nehezebben gyökeresednek, télen kényesebbek mint a futómuskátli. Ha mégis elszánom magam egy ládányi muskátli teleltetésére, akkor szükséges, hogy a teleltetőhelyen legyen elegendő fény. Semmi esetre ne süllyedjen a hőmérséklet fagypont alá. Mielőtt a teleltetőbe viszem a muskátlit alaposan visszavágom, de csak annyira, hogy maradjon lombozata télre. Tél folyamán földje ne legyen túl nedves, de ügyeljünk arra, hogy soha ne száradjon ki. Tápoldatozni nem kell. Tavasszal metszés, tápoldatozás tekintetében az ITT leírtak szerint járok el.Álló muskátli (parasztmuskátli) – PELARGONIUM ZONALE
A hagyományos álló muskátlinak ma már nagyon sok színváltozata létezik. Mivel ezeket a változatos színeket szeretném következő nyáron is látni, ráadásul pincénk is van, ahol a teleltetést könnyen megoldom, így a tél közeledtével nem válok meg tőlük. Mielőtt a fagyok beköszöntenének a muskátli tövek öntözését abbahagyom, hogy földjük már ne legyen nedves. Nem várom meg míg porrá szárad, hanem időben kiveszem őket a földből. Gyökereikről kissé lerázom a földet (persze marad rajta bőven, de ez nem baj). nem metszem meg egyiket sem, csak a betegnek látszó részeket távolítom el. Ez után a töveket egyesével újságpapírba csomagolom. Megjelölöm, hogy melyik milyen színű. (Jó tanács: ne filctollal írjuk az újságpapírra a virágszínt, mert tavaszra „felszívódik” az írás).Pincében deszkákra sorban lefektetem őket és tavaszig hagyom, hogy a sötétben pihenjenek. Nem szabad meglocsolni őket, mert megpenészednek. A fagyok elmúltával az ITT leírtak szerint lehet őket újra életre kelteni….
Hirdetés