A nők hajlamosabbak a visszértágulatokra, mint a férfiak, többségüknél akár már a 20-as évek elején is jelentkezhetnek tünetek.
A visszér (véna) a szövetektől szállítja vissza a vért a szív felé.
A visszérben lévő nyomás általában jóval alacsonyabb, mint a verőeres keringésben, ahol a szív ereje löki előre a vért. A visszerekben az áramlást csak részben biztosítja a szívverés, ehhez járul még hozzá a végtagokon az izmok összehúzódása is. Az áramlást a visszérben billentyűk irányítják a szív felé, megakadályozva, hogy a gravitáció miatt visszazuhanhasson.
Sokaknál a visszér fala idővel meggyengül, elveszti rugalmasságát, így a vékony billentyűk nem érnek össze, a vér visszazuhan a visszérben a nyitott billentyűkön keresztül.
Ettől nagyobb lesz a nyomás, ezért a visszér fala egyre jobban elvékonyodik, majd kanyargósabbá válik, mint a lelassult folyók. A folyamat alapja a visszér falának átalakulása. Az egészséges visszér falában simaizomsejtek találhatóak, amelyek tartást, tónust biztosítanak az érfalnak. A tág visszér fala átalakul, degenerálódik, a simaizom helyett inkább kötőszövet található. ezért is érthető, hogy miért nem használ sem visszér kenőcs, sem tabletta visszeresség esetén. A kötőszövetes átalakulást nem lehet visszafordítani. A tág visszérből soha nem lesz egészséges véna már.
Az alábbi házi kenőcs nagyon hatékonynak bizonyult a visszerek kezelésében!
Hozzávalók:
- Fél csésze sárgarépa reszelve
- Fél csésze aloe vera felvágva a bőre nélkül
- Almaecet
Elkészítés:
Addig turmixoljuk a hozzávalókat, míg krémes állagot nem kapnak.
Használata:
Alkalmazd a keveréket az érintett bőrfelületen, miközben 30 percig felpolcolod a lábadat. Ismételd meg másnap, hamarosan javulást észlelsz.
Szerző: tudasfaja.com