A mosás, bár a mosógép nagyban megkönnyíti a dolgunk, mégsem a legkedveltebb házimunkák közé tartozik. Nem elég ugyanis csak bedobálni a ruhákat a gépbe, megnyomni a gombot, és, ha sípol kivenni a kész ruhákat. Számos dologra oda kell figyelni, hogy ruháink tiszták legyenek, megőrizzék a színüket, és hosszú időn keresztül illatosak maradjanak.
Oda kell figyelnünk arra, hogy milyen mosószert, öblítőt használunk, és arra is, hogy a mosógép mindig tiszta és higiénikus legyen. Az alábbiakban egy olyan mosási trükköt láthatunk, melyet érdemes alkalmazni az új farmerek esetében. Ha így mossuk ki az új farmereket, sokáig megtartják a színüket, tiszták és könnyen hordhatóak lesznek.
Nem kell aggódnunk, hogy az új farmerünk mosás után három árnyalattal, és két számmal kisebb lesz. Próbájuk ki a módszert, hiszen nagyon praktikus, és ráadásul szinte ingyen van. Fogjuk meg a farmert, hajtogassuk össze, és tegyük egy kisebb tálba. Öntsünk rá egy csésze jéghideg vizet, majd egy csésze sót. A só segítségünkre lesz abban, hogy a farmer megőrizze a gyári színét, és ne kopjon, halványodjon ki. Alaposan nyomkodjuk bele a sós vizet az anyagba, és készen is vagyunk.
Egy másik megoldás, ha egy légmentesen záródó zacskóba tesszük összefogva a farmert, majd berakjuk a fagyasztóba. Ez segítségünkre lesz abban, hogy megszabaduljunk a kellemetlen szagoktól.
Ha a farmert hideg vízben mossuk, megakadályozhatjuk, hogy összemenjen, és a színét elveszítse.
A vékonyabb farmer ingeket, ha nem akarjuk vasalni, vagy nincsen vasalónk, egyszerűen akasszuk fel egy vállfára, és hajszárítóval szárítsuk meg. Olyan sima lesz, mintha vasalót használtunk volna.
A fehér ruhák élénk színét megőrizhetjük, ha egy csésze ecetet töltünk a mosógépbe. A fekete ruhákhoz egy csésze sót kell töltenünk.
Néha a mosógépet is ki kell mosni, fertőtleníteni. Ehhez használjunk szájvizet. Egy fél csésze szájvizet töltsünk a mosógépbe, majd indítsuk el a sima öblítési programot. A szájvíz szagtalanít, tisztít és fertőtlenít.
Szerző: tudasfaja.com