Kezdőlap AKTUÁLIS Rengeteg magyarnak küldenek üzenetet – Mindened odalehet, ha rákattintasz erre

Rengeteg magyarnak küldenek üzenetet – Mindened odalehet, ha rákattintasz erre

Hirdetés

Ahogy közeledik a karácsony, a csomagok iránti várakozás fokozódik, és ezt sajnos egyre több csaló is kihasználja.

 

Hirdetés

Az online vásárlások növekedésével együtt terjed egy átverési forma, ami az állítólagos csomagokhoz kapcsolódik. A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ügyeljünk a gyanús üzenetekre és ne hagyjuk magunkat félrevezetni.

Az átverés egyik elterjedt formája egy SMS vagy más üzenet, amely azt állítja, hogy az expressz küldeményünk megérkezett az átrakóállomásra, de nem kézbesíthető hiányos vagy egyértelmű cím miatt. Az üzenet arra kéri a címzettet, hogy azonnal kattintson a mellékelt linkre és frissítse az információkat.



Az ilyen típusú üzenetek gyanúsak lehetnek, és nem szabad rájuk kattintani. Az alábbiakban néhány jellemzőt találunk, amelyek alapján felismerhetjük, hogy egy üzenet valószínűleg átverés:

  1. Nyelvi hibák: Az átverő üzenetek gyakran tartalmaznak nyelvi hibákat, amelyek nem jellemzőek a hivatalos kommunikációra.
  2. Furcsa fogalmazás: Az üzenetekben használt kifejezések, mint például “átrakóállomás,” általában nem szerepelnek a hivatalos értesítésekben.
  3. Nem egyértelmű forrás: Az igazi csomagértesítések általában hivatalos forrásokból származnak, és nem kényszerítik a címzettet azzal, hogy azonnal kattintson egy linkre.
  4. Cél nélküli értesítés: Az igazi kiszállító cégek, például a Magyar Posta, nem hivatkoznak átrakóállomásokra vagy hiányos címekre az értesítéseikben.




A szakértők azt javasolják, hogy ha ilyen vagy hasonló gyanús üzenetet kapunk, ne kattintsunk a linkre. Helyette a csomag kiszállítójához forduljunk az eredeti rendelési visszaigazoló emailben található elérhetőségeken. Ha az üzenet továbbra is gyanús, az okostelefonok tiltólistájára helyezhetjük a küldő telefonszámát, és jelenthetjük az esetet az illetékes hatóságoknak.

Emlékezzünk, a biztonság mindig elsődleges, főleg a karácsonyi időszakban, amikor az online vásárlások száma megnő, és a csalók aktívak. Vigyázzunk egymásra és kerüljük a gyanús üzenetekre való kattintást!

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!