Kezdőlap EGÉSZSÉG Ha sokszor kell éjjel wc-re menni, ezt csináld, hogy elmúljon

Ha sokszor kell éjjel wc-re menni, ezt csináld, hogy elmúljon

Hirdetés

Az éjszakai wc-látogatások nem csak a nyugodt alvás zavaró tényezői lehetnek, de akár egy mélyebb problémára is utalhatnak. Gyakori éjszakai vizelési ingerek mögött számos ok állhat, de a vesék támogatásával és egy egyszerű tisztítókúrával sokat tehetünk a helyzet javításáért. Számolj be titkaidról, melyeket a születési hónapod pillangója árul el, és fedezd fel, milyen természetes módszerekkel segítheted veséid egészségét.

 

Hirdetés

A Gyakori Éjszakai Vizeletürítés Hátterében

Gyakori éjszakai wc-látogatások lehetnek a vesék nem megfelelő működésének jelei. A vesék kulcsfontosságúak a szervezet méregtelenítésében, és ha nem megfelelően működnek, az különböző problémákhoz vezethet, beleértve az éjszakai vizelési ingereket is. Egy egyszerű tisztítókúra segíthet a vesék megtisztításában és az egészségük támogatásában.

Mi van a hátterében?

A vesék létfontosságú szervek, mivel a szervezet általuk dolgozza fel a testbe kerülő káros anyagokat, ami a gyógyszerekből, élelmiszerekből, alkoholból kerül be a szervezetbe. A vesék 0-24 órában non-stop működnek testünk egészségét szolgálván, így megérdemlik, hogy segítsünk nekik a munkában.

A tisztítókúra az egyik legjobb mód a szervezet öntisztító, méregtelenítő mechanizmusának beindítására. Ezeknek a szerveknek a megtisztítása különösen fontos az olyan betegségek esetén, mint az ízületi gyulladás, a krónikus fáradtság, a cukorbetegség és a rák.



Akkor is szükséges a tisztítókúra, ha nincsen különösebb betegségünk. Meg kell szabadítsuk a szervezetet a vírusoktól, parazitáktól és baktériumoktól. A vesetisztítás azért is fontos, hogy megelőzzük a vesekőképződést és a vesefertőzéseket. Egy ilyen tisztítókúra segíthet a toxinok elégetésében és növelheti a teljes immunitást.

Ezek a természetes vesetisztító hatással bíró növények!

  1. Citromlé: Kezdd a napot egy csésze meleg, szűrt vízzel és citromlével. Ez segít a veséknek toxinokat kiválasztani, és hozzájárul a vese egészségének megőrzéséhez.
  2. Gyermekláncfű-tea: A gyermekláncfű gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, és támogatja a vesék működését.
  3. Petrezselyem: A petrezselyem fokozza a vizeletképződést, segítve ezzel a vesék tisztulását.
  4. Gyömbér és Kurkuma: Ezek a gyökeres növények gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásokkal rendelkeznek, amelyek jótékonyak lehetnek a vesék számára.
  5. Áfonyalé: Az áfonya hozzájárulhat a vesekő kialakulásának megelőzéséhez.
  6. Tökmag: Tökmag fogyasztása segíthet a vesekőképződés ellen.
  7.     fehérmályva gyökér
  8.     csalán tea
  9.     görögdinnye
  10.     tökmag
  11.     feketeribizli-lé
  12.     szőlő
  13.     vörösáfonya
  14.     köles
  15.     árpa
  16.     spárga
  17.     szódabikarbóna

Kezd a napot egy csésze meleg, szűrt vízből és citromléből készült itallal.  Evés előtt 10 perccel elfogyasztva az italt segítünk a vesének a toxinok leöblítésében, hozzájárulunk a vese karbantartásához. Emellett ajánlatos a fenti listából kiválasztani valamely gyógynövényt és az abból készült főzetet inni napi rendszerességgel. Érdemes ezekből a gyógyteákból 1-2 literrel elfogyasztani naponta, hiszen a nagy mennyiségű folyadékbevitel elengedhetetlen az egészséges vese támogatásában.



A fenti élelmiszerek mindennapos fogyasztásával segítünk a vesénken a méregtelenítésben.

Tartózkodjunk a vesénket megterhelő élelmiszerek fogyasztásától, úgy mint az alkohol, a csokoládé, a koffein, a dió, az édes burgonya, a finomított termékek mint a konyhasó, a cukor és a fehér liszt. Ezeket az ételeket, italokat ugyanis nagyon nehezen tudja feldolgozni a vese, ennek következtében tehát nagyon nagy megterheli ezt a létfontosságú szervet.

Így működik a húgyhólyag

Egy normál felnőtt húgyhólyagjának kapacitása 4-500 ml. Óránként általában 50 ml vizeletet választ ki a vese, melyet elvezet a húgyhólyaghoz. Amikor a hólyagban tárolt vizelet mennyisége elér egy bizonyos mennyiséget, a hólyag jelzést küld az agyi vizelési központba. Ez a teltséget jelző szignál vizelési ingerként tudatosul, és felszólít arra, hogy keressük fel a mellékhelyiséget. Ha az ember lefekvés előtt kiűríti a hólyagját, nem valószínű, hogy ez elkövezkező 8 órában ismét megtelik.

Azoknál az embereknél, akiknél a hólyag izomzata gyengébben, vagy ellenkezőleg, kicsit fokozottabban működik, illetve azoknál, akik hozzászoktak, hogy gyakrabban űritik a hólyagjukat, a vizelési inger is gyakoribb.

Aki éjjelente egyszer vizelési ingerre kel, még normálisnak tekinthető.



Az egynél többszöri vizelés egy éjszaka azonban zavarhatja a pihenést, ezért fontos, hogy csökkentsük stressz-szintünket vagy vizsgáltassuk ki magunkat, nincs-e szervi, idegi károsodás a húgyhólyag területén.

Gyakori vizelési inger jelentkezhet:

  • hólyaggyulladás, húgyúti fertőzés
  • vese-elégtelenség
  • inkontinencia
  • hiperaktív hólyag szindróma
  • szívritmuszavar, szívbetegségek,
  • vércukor-ingadozás, cukorbetegség
  • inzulinrezisztencia
  • cukorbetegség
  • terhesség
  • menopausa, idősödés
  • prosztataprobémák
  • neurológiai megbetegedések
  • erős és tartós stressz
  • vízhajtó gyógyszerek fogyasztása esetén

Tehát ha gyakran mész ki pisilni éjjel, fontos, hogy menj orvoshoz és előbb zárj ki minden lehetséges okot. Ha voltál már urológusnál, mérettél vérnyomást, kizártad a cukorbetegség tüneteit stb., akkor elképzelhető, hogy a stressz okozza a vizelési ingert, mivel a stressz hatására adrenalin termelődik. Az adrenalin, mint stresszhormon az izmok összehúzódását okozza, mely vizelési ingerhez vezet, akár éjszaka is. A stressz okozta álmatlanság gyakran jár együtt vizelési ingerrel és gyakori vizeléssel.

Amit tehetsz:

  • Jó, ha korlátozod a délutáni vízfogyasztásodat, délután lepihensz egy órára illetve felpolcolod a lábad. Tehetsz meleg borogatást is az alhasi területre illetve a vesék tájékára.
Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!