A magyar külügyminiszter felajánlotta ukrán és orosz kollégájának telefonon, hogy Budapest legyen a helyszíne a két háborúzó fél közötti esetleges béketárgyalásnak.
Szijjártó Péter külügyminiszter Facebook-oldalán élőben jelentkezett be New Yorkból, és interjút adott a közmédiának, melyben elárulta, hogy Abdulla Shadiddal, az ENSZ közgyűlésének elnökével és Rosemary A. DiCaróval, az ENSZ-főtitkár helyettesével tárgyalt arról, hogy az ENSZ miként tudna hozzájárulni ahhoz, hogy az orosz és ukrán vezetést tárgyalóasztalhoz ültessék.Mint az ismert, a magyar külügyminiszter telefonon felajánlotta ukrán és orosz kollégájának, hogy Budapest legyen a helyszíne a két háborúzó fél közötti esetleges béketárgyalásnak. A politikus szerint ugyan egyikük sem utasította el a felvetést, de jelenleg még belső egyeztetéseket folytatnak, és csak azután tudnak válaszolni.Szijjártó Péter is megerősítette, hogy mostanáig két kárpátaljai halálos áldozatot jelentettek, az egyikük egy magyar férfi, akinek a feleségével már felvették a kapcsolatot, és a külügyminisztérium fel is ajánlotta segítségét a nőnek. A másikuk valószínűsíthetően egy ukrán fiatalember.
A külügyi tárca vezetője bejelentette azt is, hogy egy külügyi művelet keretében úton van Magyarország felé egy néhány tucat főből álló magyar konvoj, melynek utasait Kijevből hozták ki. Vannak köztük nagykövetségi dolgozók, újságírók és nemzetközi szervezetek munkatársai is, ám Szijjártó biztonsági okokból több részletet nem árult el róluk és nem is fog, amíg a konvoj nem éri el Magyarországot. A magyar állam a politikus szerint többek között tíz jordánt, egy maldív diákcsoportot és 950, Ungváron tanuló indiai diákot is kimenekített, illetve szükség esetén magyar kórházak vállalják a sérült ukrán katonák egészségügyi ellátását.
A külügyminiszter újfent kijelentette, hogy Magyarország nem blokkol semmilyen közös európai szankciót Oroszországgal szemben, és az ilyen álhírek terjesztésével kapcsolatban azt mondta, „ha őszintén beszélne, ki kéne sípolni, amit mond”. Ezután rátért arra, hogy „a magyar baloldal rendkívüli veszélyt jelent Magyarországra”. Szerinte ugyanis az ellenzékiek először katonákat akartak küldeni Ukrajnába, amit később letagadtak, majd a szankciók blokkolásáról szóló álhírrel szerinte kockáztatják, hogy a kint élő magyarok erőszakos cselekmények áldozatává válhatnak.
Szijjártó Péter New York után Debrecenbe repül, ahonnan Záhonyba utazik Viktor Mikitával, Kárpátalja kormányzójával tárgyalni az általa kért segítség gyakorlati megszervezéséről.