Magyarországon évtizedek óta a kötelező oltások közé tartozik a BCG-oltás, amihez most nagy reményeket fűznek.
Noha bizonyíték még nincs rá, egyre több olyan külföldi ország egészségügyi személyzetének adják be a BCG-oltást, ahol ez a vakcina nem szerepel a kötelező oltások között. A BCG a tuberkulózist hivatott megelőzni, csakhogy kiderült, sok más betegséggel szemben is eredménnyel használható. Több szakértő szerint esély van arra, hogy legalábbis enyhítse a koronavírus okozta tüneteket, vagy valamennyire ellenállóvá tegyen a kórokozóval szemben.
Az index.hu szerint Ausztráliában máris 4000 orvost, ápolót és egyéb egészségügyi dolgozót immunizálnak a következő hetekben egy randomizált, kontrollcsoporttal végzett klinikai vizsgálat során, amnely tesztet a WHO is támogatja. Hollandiában már egy hete folynak a tesztek, mivel alapvetően itt sincs a kötelezők között a BCG-oltás.
Néhány éve több kutató is egybehangzóan állítja már, hogy a BCG-oltás egyfajta tréning az immunrendszernek, az ezzel beoltott emberek immunrendszere általánosságban könnyebben bánik el bizonyos kórokozókkal, mint azoké, akik nem kapták meg ezt a vakcinát. Ugyanakkor azt még senki nem tudja pontosan, mekkora védelmet képes adni a koronavírussal szemben.
Magyarországon 1954 óta kötelező minden egészséges kisbabának a BCG-oltás, amit rendszerint már a szülészeten, néhány napos korukban meg is kapnak. – írja mindezt a blikkruzs.blikk.hu