A temesvári Victor Babes járványkórház szakorvosa, Virgil Musta szakorvos több hasznos óvintézkedést adott azzal kapcsolatban, hogy hogyan kerülhető el a koronavírussal való megfertőződés.
A közismert óvintézkedések mellett (2 méter távolság, kézmosás, maszk, társaság kerülése, stb.) több dologra is felhívja a doktor a figyelmet. Ezek egyike a talajon lapuló koronavírus kórokozója, ami egy bizonyos ideig képes életben maradni, így akár a cipő talpán is hurcolhatjuk.
Az orvos tanácsa, hogy ugyanazt a cipőt semmiképp ne hordjuk otthon, amiben az utcán voltunk és a bejáratnál legyen kihelyezve két lábtörlő: a hagyományos mellett legyen egy klórral átitatott is.
Az utcai cipőt soha ne tegyük a házi, benti cipő mellé.
Javasolja továbbá, hogy ahogy hazaérünk, vessük le a kinti ruháinkat és ha nincs is lehetőségünk azonnal kimosni, vagy kivasalni, tegyük egy elkülönített helyre, ahol 1-2 nap alatt elpusztulnak a vírusok.
A kesztyű viselésével is óvatosnak kell lennünk, mint írja, több lehet benne a kár, mint a haszon, ha nem vagyunk eléggé óvatosak. Amikor kesztyűt hordunk ugyanis, az lehet a benyomásunk, hogy védve vagyunk, azonban ha a fertőzött kesztyűs kezünket az arcunkhoz érintjük, ugyanúgy elkaphatjuk a vírust. Ezért azt ajánlja, hogy csakis akkor hordjuk a kesztyűt, amikor kimondottan fertőzésveszélyes helyen dolgozunk, és amikor eljövünk onnan, azonnal vessük le a kesztyűt, dobjuk el és mossunk kezet.
Javasolja továbbá a kilincsek, kulcsok fertőtlenítését is. Hasznosnak tartja továbbá a gyakori szellőztetést, mivel ily módon csökkenthetjük a helyiségben potenciálisan előforduló kórokozók számát.
A következő lépések betartását ajánlja, amikor hazaérünk:
Forrás: Transindex.ro