A szervezetünk működését tekintve egyfolytában az egyensúly elérésére törekszik. Mindaddig minden rendben van az egészségünkkel, amíg a testünk ezt az állapotot képes fenntartani adott körülmények között. Ha ez nem sikerül, borul a rendszer és ekkor tapasztaljuk meg a betegségek jeleit.
A pH egyensúly legalább ennyire fontos a szervezetben, ahol a folyadékterek vegyhatása folyamatosan szigorú szabályozás alatt áll. Ha a pH bármely irányba eltolódik, az a sejtszintű életfolyamatokat negatívan befolyásolja.
Mivel a szervezet savasodásra hajlamosabb, ezért azokat a testünk által produkált jeleket kell felismernünk, amelyek erre hívják fel a figyelmünket. Melyek ezek?
1# Súlyfölösleg
Az anyagcsere folyamatok megfelelő működéséhez lúgos közeg szükséges. Ha a test eltolódik a savas irányba, akkor a kalóriaégetés sem lesz hatékony, több inzulin termelődik, a test több zsírt fog raktározni.
2# Gyenge csontok
A pH egyensúly elérése érdekében a test képes bármilyen lúgosító forrást igénybe venni, akár a csontokból is elvonhatja a kalciumot, ha azzal eléri célját. Ennek következménye az lesz, hogy a csontok gyengülnek, törékennyé válnak.
3# Gyenge fogak
A fogzománc ellensége a sav, amely hosszú távon károsítja azt. A gyenge fog hidegre és melegre egyaránt érzékeny és erősen fájhat is.
4# Rossz alvás
Az ásványi anyagok szintjének egyensúlytalansága álmatlanságot válthat ki, amely a savasodás során szintén intő jel.
Mivel támogatható a pH egyensúly visszaállítása?
A leghatékonyabb fegyver mindaz, amit elfogyasztunk, legyen az ital vagy étel.
Ha lúgosítani szeretnél, akkor ezeket kerüld:
tej és tejtermékek, húsok, fehér búzaliszt, finom lisztek, koffein, alkohol, cukros italok, cukros ételek, konzervek, félkész- , előre csomagolt élelmiszerek.
Amiből javasolt minél többet fogyasztani:
gyümölcsök és zöldségek közül bármi, az articsóka, a száraz hüvelyesek kivételével.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!